Author Topic: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"  (Read 56587 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Airsoft peale kriisi
« Reply #75 on: May 24, 2020, 18:46:36 »
Tore on näha, et koroona esimene laine pole airosofti meist eemale peletanud.

Tundub,  et sel nädalavahetusel sai eri paigus mängida mingi paarsada airsofterit.

Mina osalesin eile ja täna mängudel, mille rahva summa on ilmselt ligi 100, eile suurel mängul, mis oli nagu suve hooaja avamine ja täna sain lõpuks järgi proovida kuuma põneva kuudi, mille mõõdud on umbes 55x55m, mis on liigendatud vaheseinte ja igasugu peidikutega. Ja seda kõike mitte kaugel Tallinnast.

Mul täitus näd vahetusel 350-s mäng, viimase 7 päeva jooksul sain mängida koguni neljal erineval mängul. Miks mul juba siiber pole, tõesti ei tea, tahaks veel ja veel, selline on see tõbi airsoft...

Vaatan, et kõik mängud siia foorumi ei jõua. Kui Sul näpud sügelevad ja tahad rohkem mängida kui siin kajastatav, siis otsi mind (Margus Pärn) üles ja lisan Su FB-s gruppi, kus vahest leiad rohkem mänge...
Eesti mängijatele on mul üks ja teiste (vene, ukraina, jne) rahvustele teine grupp.
Miks nad koos pole?, sellepärast, et teises saavad nad soovil ka oma keeles kirjutada...

KUIDAS LAHENDADA?
Nii eilsel kui tänasel mängul oli palju kirumist vastas rahvuse suunas just ausa mängu osas. Mida küll teha, et see probleem lahendada???

Meid ju pole nii palju, et jätkuks mängijaid igale mängule ainult meie rahvusest mängijaid, ikka võiksime kuidagi leida ühise keele ja koos edasi minna, aga kuidas???

Loodan, et loodav ühisus aitab selle probleemi lahendamisele kaasa ja saame koos sõbralikumalt mängida...
« Last Edit: May 25, 2020, 09:28:36 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Selle vastu aitab konkreetsus! Suur osa teisest rahvusest mängib ausalt aga mängust mängu on näha samu nägusi, kes praktiliselt iga kord mängu ära situvad (sul endal ka juba teatud näod teada, kelle osas pidevalt kaebusi) ja see mõjutab suuresti arvamust kogu teise rahvuse kohta. Kui ikka korduvalt tuleb samade nägude peale kaebusi siis tuleb lihtsalt jalga puhkama saata ja öelda, et järgmisel paarile mängule ei ole tal asja ning las mõtleb oma tegude üle järele.
Senikaua kuni heietada, et proovi ikka ausalt mängida ja ära enam nii tee, ei lähe midagi paremaks (pigem vastupidi, saadakse hoogu juurde, sest mingeid tagajärgi ju ei ole).

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mõned kurdavad, et ei leia mind FB-s, et minu nimelisi on veelgi.
Olen seal tunnusfotol kolme puu juures ja toetun ühele puule, ühel jalal, teine jalg toetub puule, tumedas riietuses, taustal veekogu, ehk nüüd leiad...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
(sul endal ka juba teatud näod teada, kelle osas pidevalt kaebusi)

Zag, tänud kaasamõtlemast!!!

Tean vaid kahte nägu, välismaalane, keda pole ammu näinud ja üks vuntsi või habemega, räägib vene keeles. Oma mängudel olen kaebusel temaga rääkinud.
Rohkem ei meenu, et minu mängul on konkreetselt kedagi süüdistatud. Mida küll tehakse, et karjutakse kellegi peale, aga ei tulda korraldaja/kohtuniku juurde asja lahendama ja nii ei jõuagi kuhugi...

Meenub kui kunagi ammu Männiku mängul olles kaevikust väljas vaid müts ja kuni silmad. Ma tunnistan ka peast eemal oleva mütsi serva tabamust. Aga mängus pistis üks soomlane karjuma ja kutsus kohtuniku ja vädiab, et sai minule pihta. No elas välja enda ebatäpset laskmist. Ma ei mäleta, kas mind surnualasse saadeti, aga mängida sain edasi. Aga peale mängu tagasisides vene foorumis mainiti mind ka hoiatuse saanute nimekirjas.
Vot see oli minu suhtes väga ebaõiglane ja mul oli ikka väga häbi seal nimekirjas olla.

Aga siit edasi, Zag -  mis saab siis kui üks näteks Sinu peale vimma pidav leiab veel kolm sõpra ja nad väidavad kohtunikule, et said Sulle pihta. Kas kohtunik peab siis nüüd nende nelja väite põhjal Su koju saatma ja pämmi Sulle panema mõneks mänguks?

Kas on üldse ajaloo jooksul kedagi koju saadetud?

Et milline korraldaja/kohtunik on valmis võtma karistaja rolli?

Siit edasi, kuidas tõestada?
Lihtsalt kellegi ebatäpse lasu/ väite/ arvamuse põhjal otsus teha? Ja kui on ebaõige otsus, siis mida arvab ebaõiglaselt karistatu korraldajast...

Tavaelus kohus ja näiteks eriti põhjalikke tunnistusi ning tõestusi nõuab Tallinna Üürikomisjon, enne kui süüdistuse esitab. Aga kas airsoftis peab kohtunik/korraldaja süüdi mõistma ühe arvamuse põhjal??? Mina seda rolli küll ei võta...

Siit edasi, mõtlen, et kas karistus on õige tee?, kui pole tõestatud fakt.
Siis pigem kas ei saa kuidagi ennetustöö või mingi muu moodus ausust tõsta???


Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Ega polegi midagi teha Margus. Sa ei juuri neid olukordi välja mängudest. Siin peavad mängijad ise selliste olukordadega arvestama ja enese jaoks välja sõeluma olulise ja mitte olulise. Kuidas keegi konflikti lahendab ,siis see on juba konkreetse lahendaja isiklik asi ja võtab täieliku vastutuse oma otsuste eest ja kannab vastutust.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Teise mängija peale agresiivselt karjumine võiks olla karistatav. Siis äkki polegi oluline kas sai pihta või mitte,vaid oluline on kuidas asju ära klaaritakse.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Need vaidlused ei kao kuhugi, need on igavikulised.

Laskja poolne argument, et sai talle pihta, ei pruugi alati õige olla. Kuul läks napilt mööda või keeras enne lõppu ära. Ja kui keegi võpatab siis ei tähenda see alati tabamust. Ka lähedalt mööda lennanud kuul ehmatab.

Pahatihti tabamuse saaja ei tunne pikalt distantsilt tabamust. Paksud riided seljas, adrenaliin. Lihtslt ei tunne.

Head lahendust polegi.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
...Mida küll tehakse, et karjutakse kellegi peale, aga ei tulda korraldaja/kohtuniku juurde asja lahendama ja nii ei jõuagi kuhugi...
Keegi ei tule ütlema, sest 90% ajast ei tehta nagunii mitte midagi. Kõige paremal juhul patsutatakse õlale ja öeldakse, et ära enam nii tee..ja 10 min pärast on see sama vend jälle kaevikus, saab kuulidega vastu pead ja laseb teisi edasi.
Head lahendust ei olegi selle probleemi puhul ning alati jääb eksimisvõimalus. Kas ei näinud õigesti või keeras kuul ära jne jne. ja ma ei pidanudki silmas seda, et esimese kaebuse peale peaks kohe kellegi koju saatma, see peaks olema absoluutne viimane abinõu.
Samas kui sul ikka tuleb mitmelt erinevalt grupilt kaebused ühe ja sama mängija kohta siis vaevalt kõik nüüd oma kuulide lendamist valesti nägid ja seal ikkagi mingi tõepõhi on all. Sellises olukorras olekski mõistlik anda hoiatus, et kui samamoodi edasi jätkad siis puhkad paar järgmist mängu jalga. Vaevalt ta peale sellist hoiatust samamoodi edasi mängib ja tänu sellele ei teki ka põhjust kedagi koju saata.
Kokkuvõttes seda probleemi ei lahenda kunagi 100% ära, aga selle kukupaitamise asemel võiks konkreetsem olla ja mängijatele, kelle peale tuleb palju kaebusi, hoiatusi jagada. Siis muutuks mängupilt ka veidi paremaks. Proovi kasvõi briifingul rohkem ausa mängu teemat rõhutada ja konkreetselt  öelda, et kes reeglitest kinni ei pea, see puhkab järgmised paar mängu kodus. See vähemalt distiplineeriks mängijaid rohkem reeglitest kinni pidama (isegi kui sa tegelikult ei plaani kedagi hoiatada või koju saata).
« Last Edit: May 25, 2020, 17:17:18 by zaG »