Author Topic: IRON SKY  (Read 5120 times)

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
IRON SKY
« on: May 08, 2016, 20:34:35 »
Tänud korraldajale

Päris hea mäng, uute huvitavate mänguelementidega.

Osalesin noorte võitlejate ridades.

Mäng üldiselt oli hea, põhines missioonide täitmisel.

Hea: kuigi vahemaa missiooni piirkonda oli mitu kilomeetrit, oli käima pandud hea transpordi lahendus.
Huvitav: kohati kihutati soomukiga otse vastase varitsusse, kõik lasid kuhugi ja polnud aru saada, kes oma, kes vastane

Hea: Kohati toimis noorte kadettide juhtimine käsuliini pidi.
Halb: Taktikaline juhtimine oli halb. Ilmselt vajab see lihvimist igal tasandil. Kuigi mingeid käsklusi anti.
Noortel kadettidel puudus vajalik agressiivsus vastasele peale liikumisel. Ilmselt kasvab see vanusega.

Isiklikult ma ei rõhuks sellele ajast ja arust söösta kata taktika harjutamisele. Softi kontekstis ja metsa maastikul on see pigem .... pask

Toon näite: Rühm liigub hanerivis, tihedate vahedega , ilma julgestusteta külgedel, vastase alale.
Kontakt vasakult. Kõik kõhuli.
Vastasel olid head duuning relvad. Lasid kaugele ja täpselt.
Ja nii hakati rivi hõrendama.
Tahtsin vaadata, kas hakkab toimima mingi taktika, mingid käsklused...
Keegi midagi karjub kusagilt. Käsklusi edasi ei karjuta.
Ootan veel
Vaatan, et vastane hakkab juba tiibama.
Tiibaski ja noppis kogu rühma maha.

Hiljem selgus, et vastast oli mittetäielik jagu.

Ilmne näide, et see KV taktika ei toimi airsoftis.
Oleks rühm kohe ahelikus agressiivselt vastasele peale jooksnud, hoidnud pidevalt tuld, läbinud kriitilise 20- 30 m , saavutanud rendi relvadega tabava tule kauguse ja massiga vastasest üle jooksnud.
Olen kindel, et kaotused oleks olnud max 10 meest.
Rühm oleks säilitanud missiooni võimekuse.
Nüüd aga võeti kogu rühm maha. Kõik võeti maha...

Siin oleks suur mõtte koht.
Soomlased kasutavad sellist taktikat, kontakti puhul tõmmatakse kohe tuli peale ja agressiivselt vastasele peale. Ei mingit puutaga passimist. Kohe ahelikus peale.

Laager
Hea valik, valmis ehitatud pesad. Nende paigutuse üle võiks veidi mõelda..

Samas oli laagri tagumine osa igasuguse kaitse ja valveta. Vastane oli pea aegu laagris sees, kui kontakti alustas.
Lootsin , et peale esimest rünnakut võetakse õppust ja pannakse mingi patrull.
Ei miskit
Teine vastase rünnak läks suhteliselt sama moodi, marsiti laagrisse sisse ja tekitati suurt segadust.
Tundub, et poldud kokku lepitud laagri kaitse taktikat, kes kuhu jookseb ja millist suunda katab.

Hea: toimis punkrite meeskondade vahetuse süsteem.

Aga hea mäng...

NB! Mõtlesin veidi selle rühma hävingule ja siis tuli meelde, et tegu oli vist ikka Viru Noorkotkastega. Neilt oleks vist olnud liiga palju loota, kui mõttetut söösta kata tehnikat...  Mida KV ja KL pähe taob...
« Last Edit: May 08, 2016, 20:51:31 by vanakaru »

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #1 on: May 08, 2016, 21:22:56 »
Keegi mainis et laagri tagumine osa on miiniväli ja sealt vastast oodata ei ole.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #2 on: May 08, 2016, 22:30:38 »
Keegi mainis et laagri tagumine osa on miiniväli ja sealt vastast oodata ei ole.

Lähenesin baasile tagant poolt, mitmelt tagaküljelt hiilisin ligi ja vaatasin tegevust ning otsisin parimat kohta rünnakuks. Ainuke mida nägin, oli baasist umbes 70m kaugusele tõmmatud tume sinine nöör maapinna kohale. Miinide otsa õnneks ei astunud, kui neid ka seal oli, vedas mul:)

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #3 on: May 09, 2016, 11:44:43 »
Osalesin mängul eriüksuse poole peal.

Mis oli hästi:
* Lahinguala oli huvitav ja kergelt orienteerutav. Kolm paralleelset teed aitasid pidevalt aru saada, kus asud.
* Raadioside töötas väga hästi eriüksuse poole peal. Side oli lühike, konkreetne ja alati kasutati kutsungeid ning täpsustati enda positsiooni.
* Eriüksuse 4-6 liikmelised pundis töötasid sisemiselt hästi. Liiguti rahulikult, hääletult (ei olnud mingi mõla ega niisama tulistamist / täristamist) ja varjatult. Vastane oli tihtipeale 100-150m ette kuulda. Olukordi, kus vastased märkasid meid enne kui meie märkasime neid praktiliselt ei olnudki. Oli isegi selline olukord, kus vastase baasi juures oleks üks vastane meile peaagu peale pissinud. Kuna me ei tahtnud niisutatud saada, siis pidime kahjuks tule avama ja rikkusime enda planeeritud rünnaku natukene ära. Päris eriüksuslased oleksid kindlasti lasknud enda peale pissida :D Nii kõvad mehed me veel ei ole.
* Kaju oli väga hea juht. Käsud olid selged ja mõistlikud. Ei olnud mingit niisama lahmimist ja ebaselgust. "Mis oleks võinud paremini olla" sektsioonis räägin ma mõnest ettepanekust, mida võiks järgmine kord jälgida.
* Vastane oli aus ning suri ausalt. Kui ikka said kuuli pihta (kasvõi 50+m pealt), siis tõusis käsi üles. Respekt! Proovisime samaga vastata.
* Eriüksuslased olid kõik profesionaalsed airsofti mängijad ja äge oli teiega koos toimetada.

Mis oleks võinud paremini olla?
* Raadioside kanalid - edaspidi võiks minimaalselt 2 kanalit vahet jätta kahe tiimi vahel. Sageduse vahed on kahjuks sedavõrd väiksed, et mõni saatja lärmab kõrvalkanalitesse. Alatasa jooksis kõrvas "Siin Ristiisa, Siin Ristiisa". Ignoeerisime seda juttu ning taktikaliselt seda infot me ära ei kasutanud, samas segas see päris palju meie enda kommunikatsiooni. Hoitan ette, et järgmisel korral hakkame seda infot juba ära kasutama. Seega soovitan kõigil veenduda, et saatjad on kitsa spektriga ja kahe poole vahel on vähemalt 2 kanalit vahet.
* Eriüksuse jagude funtsioon on olla iseseisev ja omaette. Seda võiks tulevikus rohkem ära kasutada. Näiteks baasi kaitsmisel oleksime võinud baasist tegelikult ära kolida (kõik tavaari kaasa võtta). Ja peibutiseks paar meest sinna jätta. Tegelikult samaaegselt oleks võinud hõivata vastste baasi, või lihtsalt neid segada. Meid oli liiga vähe, et korralikult baasi kaitsta ning baasikaitses sõideti meist lihtsalt jõuga üle. Probleem ei olnud kokkuvõttes selles, et vastaseid liiga palju, vaid me olime ettearvatavatel positsioonidel, mis eriüksuse liikmete arvu arvestades ei ole mõistlik. Peame oleme peidus ning kohtades, kust ei osata otsida.
* Vastaste nende enda baasi elluärkamine jäi segaseks. Kui baasi ründasime, siis ühe rünnaku jooksul kaks venda kaks korda maha. Korraks käis kuskil ära ja siis oli kohe tagasi. Ma arvan, et edaspidi võiks baasi rünnaku korral surnu ala olla baasist natukene eemal. Kuna meid oli 5 ja vastaseid 30-40, siis ei ole päris aus kui samu vendi pead mitu korda laskma.

Üldkokkuvõttes jäin väga rahule ning taolistel üritustel osaleksin uuesti!

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #4 on: May 09, 2016, 12:46:01 »
Ilmne näide, et see KV taktika ei toimi airsoftis.
Oleks rühm kohe ahelikus agressiivselt vastasele peale jooksnud, hoidnud pidevalt tuld, läbinud kriitilise 20- 30 m , saavutanud rendi relvadega tabava tule kauguse ja massiga vastasest üle jooksnud.
Lihtsalt teadmiseks ütlen, et seda õpetatakse küll - see on üks varitsusvastastest drillidest. Tehakse seda siis, kui varitsev vastane on üsna lähedal. Eeldab muidugi korralikku drilli, sest tulistava vastase suunas jooksmine pole üldiselt eriti loogiline tegevus.

Offline kalle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #5 on: May 09, 2016, 21:45:01 »
kindlasti on võimalik paremini korraldada registreerimine. vaevalt vene hooaja avamisel vahetati viis kirja per osavõtja, seda enam et seal oli kõvasti rahvast.

muidu A+++ tuleks uuesti.

Offline Joker131

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #6 on: May 09, 2016, 22:25:37 »
Palju tänu kõigile. Oli hea mäng. Loodame osaleda uuesti.
Vene rühm.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #7 on: May 10, 2016, 09:52:28 »
Lisaks ka omalt poolt mõned read... Kuna tulime Tartust koos noorte trennipoistega, siis jäime ka nn. laagrirahva poolele. Siinkohal mainiks ära, et tegemist oli 10-16 vanuste lastega, kellel kogemusi napib ja seega ei saa arvestada, kui sõjalise jõuga. Samuti need vanemad softijad, kes olid laagri poolel, ei saanud teha niiöelda oma asja, sest oli vaja noori koguaeg juhendada.... Iseenesest oli laagripoolelt vaadatuna mäng igati mõnus, oli pidevaid ülesandeid ja soovijatel tegevust. Samuti sai rahulikult laagrirutiini teha, kui selleks soovi oli. Väga tubli Enrico ja Co. oma vanuse kohta väga tublid poisid, muidu oleks Marek end ribadeks tõmmanud. Õhtul vastasega isiklikult kontakti ei saanud, kui välja jätta eemalt paistev saluut ja jutud et keegi kuskil oli...:) Oma pundi poisid tegid noortele sapsu baasis, mis viis adreka lakke ja pani õhtule ilusa punkti. Siinkohal oleks tahtnud näha vastaselt vähemalt ühte koordineeritud rünnakut meie baasile. Kui seda lubatud ei olnud, siis saan aru. Pugesime põhku mingi kella kolme paiku öösel sest järgmine hommik tõotas tulla huvitav ja oli vaja veidi jõudu koguda. Järgmine päev oli madistamist ja tegevust piisavalt. Oli näha et vastane muutus aktiivseks. Mind pandi tanki suure Bossi rollis ning enne kui kõik sai alata, olin tegelikult väga täpse valanguga soomukis pihta saanud, kuid kuna stsena nii ette ei näinud, sis "ärkasin ellu" ja läbirääkimised said alata. Seejuures oli tunda vaenulikkust vastase poolt ning läbirääkimista nurjudes üritas vastne teha atendaati. Mis Venna ennastsalgava kuulivõtmisega minu elu päästis :) Edasi olid erinevad ülesanded ning tegevust oli piisavalt. Viimases ülesandes oli vastasel eesmärk droon alla lasta, kuid kuna viimane otsustas meie juurest jalga lasta, siis tuli uus ülesanne see üles leida. kuni esimese kontakttini toimis ahelik, kuid peale esimest laksu olid noored võitlejad, nagu kari somaali piraate troppis koos ning koordineeritud võitlusest ei tulnud midagi välja. Sai veel mõned nopped teha vastase poole ja sain minagi pihta.... MÄNG LÄBI !!!

Igati tore üritus ja kindlasti olen ka järgmine kord oma noorte Tartu võitlejatega kohal. Ei hakka eraldi miinuseid ja plusse välja tooma, kui näen siis räägin ;)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: IRON SKY
« Reply #8 on: May 10, 2016, 10:42:26 »
Palju tänu korraldajatele ja osalejatele võimsa lahingelamuse eest!!!

Meie mängu ala nihkus lennuväljal taha poole sõjaväe ootamatu õppuse pärast.
Ilmselt nii mõnigi hingas kergendatult kui täisvarustuses rännak ära jäi. Olin küll valmis nii vaimselt kui füüsiliselt kogu varustusega rännaklahinguks. Kogu varustus mahtus ilusti seljakotti ja vesti lisakottidesse,  albumis pildid nr 18 ja 19.
Album ka siin:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%214085&cid=A873BD12FD2ED25F

TEGEVUS:

Meie (eriüksuse) esimene ülesanne oli patrullida mitme jaona lennuväljast ida pool, kaardil J6-st lennuvälja suunas. Liikusime enamasti mööda teid, ilmselt selle pärast, et metsaalune oli väga kuiv ja isegi sammal kraksus valjult tuulevaiksel ööl. Kontakte vastaselt sai sellel alal. Ka valgusrakett valgustas mingi aeg mänguala.
Siis rajasime oma staabi parkla lähedale ja asuti lahingutesse nii meie baasi lähedal kui ka vastaste baasis, mis asus umbes 1,5km kaugusel. Öörahu umbes kella 02 paiku.

Hommikul suundusime lahingusse ja toimus kahe osapoole (Kerami Vabariik ja eriüksus koos külaelanikega) vaheline läbirääkimine, snaiprite, püssitorude, drooni ja fotoka valvsa pilgu all (fotod 29, 30).
Teadagi, et kompromissi ei saavutatud ja läks ägedaks sõjaks. Mõlemad osapooled kandsid suuri kaotusi ja taanduti oma staapidesse.

Ennelõunal ründasid keramlased täie jõuga meie staapi ja mina nõrguke langesin keramlastele vangi. Piirati mind sisse ja käed raudu, mu hirmunud ja surmakartuses inimvare on näha fotol 41. Mõtlesin, et ütlen varem kuuldud ja pähe õpitud lauset „koju jäid mind ootama naine ja lapsed“, aga vaadates nende noorte verejanuliste pilke, siis tundus see mõtetu halana ja üle mu värisevate huulte poleks kostunud midagi…
Nii mind kärusse visati ja kaugele (1,5km) Kerami Vabariiki viidi.

VANGIPÕLI:
Pikk vangipõli algas „piinamisega“ info väljapressimiseks. Kuna mu taskust leiti kaart eelmise õhtu skeemiga, siis algul luuletasin igasugust jama, jalad harki maas istudes.
Kui aga pika teraga pussnuga prantsatas maasse järjest lähemal mu keskkohale (mehe uhkusele), siis pehmenesid pisut mu häälepaelad ja lõpuks vastasin, et meie staabi asukoht on neile ju teada, kus mind vangistati. Seda süümepiina kannan vist elu lõpuni endaga kaasas, et murdusin piinamisel ja meie staabi asukohta mainisin.
Siis saabus õnneks Kerami pea Boss (muide nimi Keram tuleb nende pea Bossi nimest, tagurpidi lugedes) ja mu esialgne piinamine peatati.

Nagu Bondi filmiski, näidati vangile enne piinamist ja hukkamist oma Vabariigi linnakut (fotod  45-54 ) ja kõrget Ohvitseride Kasiinot, mis küll andis ka kiriku mõõdud välja (foto 47). Eks sõja ajal kasutatakse ikka ühte hoonet erinevaks otstarbeks.
Lubati pildistada tehnikat ja elu, mis toimis tihedas saginas käsuliini pidi. Igaühel oli oma tegevus. Hr Keram oli isegi nii lahke, et lasi ka hea maitsta suupisteid.

LOOTUS:
Siis saabus eriüksuse tiim, lootsin, et mind vabastama, aga neil oli seal parematki teha, mis näha ka fotol nr 55. Aga võib-olla oligi nii mõeldud, et eriüksus viis Hr Kerami tähelepanu seltskondlikule „kasiinole“ ja mina kasutasin seda tagaseina alt välja roomamiseks. Jõudsin umbes 3 m roomata kui kiired noored mu sisse piirasid, vaene mina…

Varsti lahkus Eriüksus heas täissöödud meeleolus jättes mind vangi kõdunema.

DROONID:
Peagi maandus uhke droon keramlaste valvsa pilgu ja juhtimise all, mis viis õnneks minult natukesekski piinamis teema eemale. 
Ka lahingus tegid luuredroonid kontroll lende. Ilmselt siis Relvad.ee abiga.


Kuna minust enam polnud midagi välja piinata ja eskortimisel omadel mind vabastada ei õnnestunud, siis visati mu kasutu piinatud ja kurnatud keha lennuvälja teise otsa, 2 km eemale.

VABADUS:
Vabadus on mõnus, taastus jõud ja asusin otsima meie tiimi, kes oli parajasti rünnakul vastase baasi poole, mis asus lennuvälja lõpus.
Mida rohkem jõudsin omadele järgi ja Kerami Vabariigile lähemale (minu pika vangipõlve asupaik) seda rohkem arenes minu sees sisemine võitlus, ühelt poolt tahtsin liituda tiimiga, teiselt poolt sisemine mina nõudis „arvete klaarimist“ minu vangistajate ja „piinajatega“.   
Paraku jäi peale sisemine mina, nii ma ligi 2 tundi hiilisin seda 2,9km, kaardil kollane joon
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=de6e41600e6cca8878e16cdd42ab0c2c

   Sel teekonnal laskusin kõhuli samblasse varju umbes seitse korda, et lasta mööda jalgsi/sõitev patrull, et ikka elusana jõuda eesmärgi poole. Mida lähemale, seda raskem oli sõrme päästikult ära saada ja adre kõrge pinge tegi oma. Poleks arvanud, et lahingkontakti vältimine (luure, varjumine, jälgimine) annab tugevama adrelaksu kui lahing kontakt – täitsa uus kogemus. Et adre kõrget pinget maandada, tegin väikseid joogi/söögipause.

Kuni lõpuks jõudsin elusana Keramlaste matkatelkide taha. Et mitte telke lõhkuda, läksin pigem ringiga paremat rünnaku kohta otsima lahingtelkide poole. Astudes mitu korda üle tumesinise nööri jõudsin lõpuks Ohvitseride Kasiino taha, aga kahjuks olid selleks ajaks kõik rünnakule läinud ja baasi jäid vaid 4, üks neist oli mind piinanute juht. Lõpuks ometi saabus tasumise tund…

Relvastatud vastupanu neist keegi ei osutanud ja sellega määrasin nad mõtetes surnuks, Venna küll küsis, et miks siis niimoodi üksikut hunti, aga ma ei osanud midagi vastata. Nii lihtsalt läks.
Siis „paigaldasin“ oma fantaasia maailmas nende staapi miinid ja „lasin“ kogu Kerami linnaku õhku. Vaatamata meie juhi keelule. Õnneks tribunali alla mind ei antud.

Järgnevalt viis mu saatus mind kokku minu ülejäänud vangistajatega, just nendega, kes mind otseselt valvasid, nendest 5-le hiilisin ligi ja sain lähidistantsilt sõnadega hukata. Järgnevad 4 ei leppinud sõnadega, tuli kuulidega rääkida, aga noored pole papist ja avasid vastutule, nii me koos langesimegi, umbes 15 min enne mängu ametlikku lõppu (umbes kell 16:45).

Minule oli see võrratult huvitav vangipõlvega, adrekas, üksinda luure kogemust ja füüsilist koormust andev lahing.
Erilised tänud Hr Keram´ile lahkuse eest!!!


______________________________________________

ÖÖVAATLUSKAAMERA:

Minu uus huvitav kogemus oli tutvuda korraks kaliiber.ee öövaatluskaameraga (albumis fotod 1-4), mis käib kiivri külge ja sellega näeb pimedas väga hästi.

Kaliiber.ee: Öövaatluskaamera Armasight NYX-14 Gen2+ QSi (Quicksilver ehk rohelise / valge asemel, sinakas valge).

Lisaks oli sellel võimalus sisse lülitada täppsihik, siis seda täppi nägi vaid selle seadmega. Ja veel huvitav seadeldis sellele, tema meeskonna liikmetel on pulgad, mis teineteise leidmiseks saab „põlema“ murda, aga seda „põlemist“ näeb ka ainult läbi selle seadme, nii saab omad metsas kergemini üles leida.
Ja kuna see seade on päris raske, siis surub kiivri ette poole kaldu, selleks, et tasakaal oleks, paigutatakse kiivri taga ossa raskused.

On alles põnev kallis (ca 3000 eur) tänapäeva tehnika. Aitäh Lukka!
_______________________________________________

KORRALDUS:

Karl-hea eeltöö foorumis, aktiivne juht meie üksuse juhtimisel, hoolitses ja uuris heaolu järgi.

Marek (hr Keram) koos abilistega oli suure töö teinud, seni suurima linnaku üles pannud, mis olevat aega võtnud 6 tundi. Ma ei kujuta ette, mis kell nad sealt laupäeva õhtul lahkusid.
Transport (maasturid ja bussid) aitas sageli pikki vahemaid kiiremini läbida.

Kasutuses oli vändaga telefon (foto  84), vist oli aastast 1959, sellega side olid tõmmatud kaabliga staabist erinevate kaitserajatiste vahele ja side toimis nagu aru sain.
Elekter ja valgustus oli ka linnakus genekaga olemas.

Militaarseiklus tegi ka noortele (vist ligi 60) tõeliselt laheda telklinnaku ja lahingürituse.
_______________________________________

Järeldus enda jaoks: kui panin mängu algul kogu lahingvarustuse koos söögi/joogi ja magamisasjadega selga, siis tundsin, et kuni 5-6 km ehk suudaksin sellisena läbida, aga kui soovin Raku Retke läbida, siis pean varustust vähendama, oma üleliigseid rasvasid vähendama ja vastupidavust arendama. See oli nagu reaalsusesse tulek, mis paneb tegutsema…
« Last Edit: May 10, 2016, 10:50:28 by Margus »