Tavafoorum > Tehniline pool

Erinevate akude know-how

<< < (2/15) > >>

Bjorn:
Olen LiFePo4 akusid proovinud siis kui nad välja tulid. Kahjuks suur haip ja müügijutt ei vastanud tõele. Nad ei suuda välja anda seda C näitu mida peaksid.
Lisaks hetkel hind on veel liiga kõrge. Ilmselt kunagi nad hakkavad asendama Lipod, kuid hetkel neil ei ole veel eelist.

Voldi poolest on muidugi sobivad airsofti kasutuseks. Samas 7.4v lipo toidab ka vabalt.

P.S. Kui keegi on mingeid uuemaid LiFePo4 pakke proovinud ja töötavad normaalselt siis jagage rõõmu, mina pettusin. Võin anda oma vana LiFepo4 elementidega aku ära esimesele soovijale paari euriku eest.

ASH:

--- Quote from: Pahandus on April 10, 2012, 17:07:03 ---Siis oleks kenasti näha, mis juhtub lipoga, kui sinna mõni auk tekitada.

--- End quote ---

been there ,done that - muffigi ei juhtunud , eemalt tundus et oli sooja eritust näha , kui see just miraaž ei old
aga aku oli ka tyhi , täisakuga pole proovinud

Pahandus:
Ju siis oli aku väga tühi.
Ega üldiselt niisama augustamisel ei juhtugi muud, kui tekib keemiline reaktsioon koos paha haisu, kuumuse ja suitsuga. Võib ka tekkida väike leek. Kenasti laetud aku peaks ikka maha ka põlema. Seda on ise saanud proovida. Ülelaadimist ei ole riskinud katseda, seda juutuubi videotes niisamagi näha. Viimane tore video oli sellest, kuidas tüüp suutis auto maha põletada koos oma fpv tehnikaga, jättes lipo autosse laadima(balancer jäi ühendamata vms.)
LiPo battery sets car on fire.mov

vanakaru:
Tere!

Kuulge, palun selgitage nüüd maakeeles, kui see Li po aku on kergelt paisunud, mida see siis õieti tähendab?

Kas ma peaks muretseme selle nähtuse pärast.

Pahandus:
Mul on olnud ka mõni natukene paisunud aku kasutuses ja ei ole häda olnud väga, samas on neil mahtuvus väiksem ja teatud suurema respektiga suhtusin neisse - hoidsin lipo kotis või savipotis.
Kui aku juba väga ümmargune on, tasuks sellest kiiresti vabaneda. Kui natukene ümar, siis on lihtsalt esimesed ilmingud sellest, et aku vajaks vahetus.
Üldiselt lipo akust vabanemine võiks näha välja niimoodi, et näiteks õues mingi tarvitiga üritada aku võimalikult tühjaks saada, siis pikemat sorti vardaga paar augukest sisse teha ja susinat ning tossu kaugelt jälgida (Võid ka märklauana kasutada :)), et mitte sisse hingata. Siis kui asi maha jahtunud on, võiks veel 24h soolvee lahusesse jätta ja peale seda võib rahuliku südamega jäänused prügikasti visata. Üldiselt olen ma niimoodi teha, ei ole võibolla kõige õigem, kuna peale tühjaks laadimist piisaks ka aku viskamist soolvette ööpäevaks ja siis minema visata. Üldiselt võiks paar auku olla, et soolveest ka tolku oleks
Väike videomaterjal isegi juutuubis:
LIthium polymer battery disposal

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version