Author Topic: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim  (Read 27171 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #30 on: May 25, 2018, 16:10:28 »
NB! Mõlemad osapooled täis registreeritud. Hetkel ootame ülekandega kinnitust registreerimisele, kui mõni tiim ära kukub, siis vabanevad ka mõned kohad. Jätkuvalt võib registreerida, kuid sellisel juhul lähete "ootele" järjekorda.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-XX EELUURING: Escape and Evasion
« Reply #31 on: June 04, 2018, 09:26:04 »
Kuna ürituse lõpp jääb kindlasti pimedasse aega ning keset ööd, siis on võimalus jääda campi edasi ööseks ning lõkkejuttu ajada ja vorsti grillida kes vajadust tunneb. Siis magama ning hommikul puhanud peaga sõitma asuda.

Mõtlesin, et olen ainuke, kes mõtleb telgi kaasa võtta ja ei julgenud eriti siin küsida.
Aga Pizzapoisid tegid praegu lõbusa kõne, et nemad ka ja jääme muidugi grillima ja telkima, kui muidugi jääme üldse magama ja hommikul jätkame lahinguga...
Mida kõike veel arvasime kaasa võtta, sellest ei julge siin kirjeldada, muidu läheb liiga laulupeoks...

Kas on veel ööbima jääjaid???

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #32 on: June 04, 2018, 10:24:49 »
mina jään
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #33 on: June 04, 2018, 12:04:21 »
Ala on broneeritud kuni järgmise päevani 12:00 seega saab vabalt olla edasi.

Registreerimisest ka - toimunud on mõned osapoole vahetused ning ära kukkumised. Luure osapool on jätkuvalt varuga täisbroneeritud, kuid laagri osapoolel on nüüd 1-2 meeskonna jagu vaba ruumi. St. kellel huvi veel, siis kirjutage ning registreerige ära. Tahaks OPORD käsu enam vähem kõigile korraga laiali saata.

Laagri osapoole eelisteks on veidi lihtsam elu, võimalus sõidukeid kasutada, laagris vahepeal puhata, madalam vanuse piirang jne. Ehk siis paremad tingimused ja võimalused airsofterile, kellel ei ole kõike vajaliku varustust või kogemust, et 12h järjest metsas iseseisvalt liikuda.

P.S. Meeskonnad kellel veel ülekanne tegemata, siis palun tehke ära. Enne seda OPORD-i kätte ei saa ning seal võib peituda vajaliku infot mida oleks hea teada ennetavalt. 

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #34 on: June 04, 2018, 22:16:13 »
Update!

Kõigile registreerunud ning mängumaksu tasunud üksustele on meilipeale laekunud OPORD ning kaardid.

paappartel

  • Guest
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #35 on: June 06, 2018, 16:52:11 »
LYNX team jääb ka ööbima

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #36 on: June 07, 2018, 08:16:51 »
Nüüdseks praktiliselt kõik üksused saanud kätte oma OPORD-i.

Soovin rõhutada paari pisiasja, et kohapeal üllatusi ei tuleks.

1) Riietuse nõuded on kohustuslikud. Need on ainukesed elemendid mis eristavad osapooli visuaalselt. Kui sobivat riietust ei ole, siis mängule ei saa.
2) Salvepiirang on kohustuslik. St. kõrisevad hicap/bunker/trummel salved võivad olla AINULT kuulipildujal. (KP peab olema tõetruu relv, mitte suvaline M4CQB koos hicapiga). Kõik teised relvad peavad olema varustustatud realcap/lowcap/midcap salvedega (loe: salved mis on pealt laetavad, mitte keritavad).
3) Punane rätt valgeks ajaks ning punane valguspulk/lamp/pealamp hämaras mängimiseks on vajalik, et märkida surnud mängijaid.
4) Kõik kronomised tehakse vastavalt viidatud reeglitele mõõtes mänguseades jõudu Joulides.
5) Alale saabumine tasub planeerida ca 11:00 alates. Hiljemalt 12:00 peaks olema oma parklas olemas ning kuulama edasiseid juhiseid kus ja kuidas vastavalt oma osapoolele varustust valmis seada.

Kui vaja siis kohapeal kontakt üle GSM 53982185.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #37 on: June 08, 2018, 09:51:02 »
Kes siiski ei tule, siis andke palun kiiresti korraldajale teada, sest päris mitmed ootavad järjekorras mängule pääsemist, eriti laagri poolele.
Tavaliselt on vastupidi, mängijaid vähe, aga seekord nõudlus ületab pakkumise.
 
___________________________________________________________________________

Sügav kummardus luuresse minejate ees!!! Soovin Teile palju jõudu ja vastupidavust!!!
„Kuri“ vastutegevus ootab Teid varitsuses kohe mõnuga, loodetavasti ajasin mõne kurjaks...


Loodetvasti pole keelatud luurajatel loobumisel tulla üle laagri poolele...
Nähes kuidas peavad tava airsofterid mängudel vastu keskmiselt 2-3 tundi, siis pole imestada kui pealelõunast otsime vastutegevusega mööda metsa taga luure üksusi, aga kedagi enam ei leia. Loodan siiski, et peavad lõpuni vastu. Eks varuvariandina plaan B...

___________________________________________________________________________

Kui õigesti aru sain, siis on osalemas on ka mitu vene tiimi.
Et vältida üleliigseid konflikte on oluline teha selgeks vene mängijatele meie reeglite erinevus nende omast, kahel teemal (võibolla on neid erinevusi rohkemgi):

1. kui seal alal on veel ehitisi alles, siis kehtib ehitises sees üksik või valangu kohustus. Mina saan aru, et kehtib eesti reegel ja see tähendab üksiklasku hoones sees. Aga nagu näitas viimane Klooga mäng, siis see on endiselt erinev kahel foorumil.

2. väljalaske kiirus ja MED erinevus. Kuna on tulemas eriti võimas relv (190m/s), siis on väga oluline, et kehtiks üks kindel reegel mõlema keelega mängijatel. Need on kahjuks endiselt erinevad mõlemal foorumil.

Kui briifingul ei mõõdeta välja näiteks 30m või 40 m pikkust, siis soovitan mitte ainult tugevate relvade omanikel vaid ka kõigil teistel selgeks teha, kuidas tundub silmale näiteks 30 m tiheda metsa vahel või lagendikul – need paistavad välja täiesti erinevalt.  See ehk vähendab konfliktide teket. Mina olen aru saanud, et lagendikul tundub distants (näiteks 30m) olema palju lühem kui see tundub tiheda metsa vahel olema, vaielge vastu...

___________________________________________________________________________

Loodan väga, et osalejad ei lahku märgade riiete ega külma pärast, varuge palun piisavalt kuivi vahetusriideid kaasa. Öösel lubab umbes +10
https://www.yr.no/place/Estonia/L%C3%A4%C3%A4nemaa/Piirsalu/long.html

Kujutan ette, et metsavahel, eriti õhtul ja öösel on suurimad vastased sääsed, varuge piisavalt puugi/sääse tõrjet.
Olen märganud, et jahedamaga kui +10 pole sääsed eriti aktiivsed.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #38 on: June 08, 2018, 10:13:38 »
Mõlemad osapooled kerge ülekattega täis regatud, seega soovitud number ning tasakaal on saavutatud. Kõik reganud mängijad on ka mängumaksu tasunud, st. enam loobumist ei ole oodata.
Toit, vesi ning ei ole probleemi ka pikemalt metsas viibida.

Kõik reeglid on välja toodud ning siin ei ole midagi vaielda ega mõelda. Kui reeglite vastu eksitakse, siis vastavalt olukorrale kas hoiatus või koju minek.

paappartel

  • Guest
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #39 on: June 11, 2018, 06:51:21 »
Alustan siis väikse tagasiside ringiga.

Kõigepealt suur tänu Bjornile, et ta viitsis/jõudis sellise ürituse korraldada!

Panen siia mõned plussid miinused kirja, ehk mis oli hea ja halb meie teami meelest.
-
1. Briefingul oleks võinud põhjalikumalt seletada kuidas kordinaate määrata. Bjorn küll seletas kuid ma suutsin ikka valesti aru saada (Seda võib ka minu veaks lugeda).
2. Kui oli ülesandeks ATV hävitada siis keegi ei teadnud kuidas seda tegema peaks. Kes rääkis, et andke valangut (see ei toiminud) ja kes rääkis, et ATV peab ära puudutama, et siis on hävitatud ( Üks suitsiidsete kalduvustega LYNX mõtles selle järgi proovida kuid ka see ei toiminud). Selline info võiks selgem olla.
3. Riietuse osas võiks tõesti kohustuslik olla siis nii, et ühel osapoolel üleni ühtne ja teisel osapoolel näiteks püksid camo ja jakk/pusa musta värvi. Sest tõesti kui on kaks erinevat camo siis pimedas ei erista (ise kantsin kahte erinevat camo ja oleks peaaegu omadelt kuuli saanud kuna nad arvasid, et ma armeest). Sobiks hästi ka kohapeal välja pakutud variant, et ühel osapoolel ainult kiivrid.

+
1. Üleüldine korraldus ja stsenaarium olid väga head!
2. Raketibaasi vägede autod lisasid palju reaalsust ja kollitasid meid korralikult. (Kuigi see neetud kuulipildur auto peal oli luurele ikka korralik pind p***es). :D
3. Elude süsteem oli väga leidlikult lahendatud.
4. Igale osalejale (vähemasti luures) anti isiklik kaart.
5. Teamide vahelise suhtlusega võis ka rahule jääda. Eriti oli seda lõpp faasis kus tuli ATV ära hävitada. Kui ikka küsisid midagi siis said kindla vastuse ja olukorrast oli enamus ajast pilt selge.
6. Kui oli vajadus siis sai korraladajalt abi. (Näiteks kui me olime totaalselt ajakavast maas siis Bjorn seletas telefoni teel kus salved asuvad ja kuidas oleks pidanud kordinaate määrama).

Üks väike ettepanek, oleks võinud koondada kõik ööbijad ühte parklasse kus oleks saanud natuke lõket teha ja muljeid vahetada. Ehk siis oleks justkui ööbimisala teinud. :)

Siin ka meiepoolne video. Ega väga aega filmida polnud kuid midagi sai ikka kokku klopsitud:
 https://www.youtube.com/watch?v=ejFRlCMVIgw


PS. Suured tänud team Amenole kes meile järgmise päeva hommikul appi tuli ja meie auto käima tõmbas.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #40 on: June 11, 2018, 12:14:18 »
Siin ka meiepoolne video. Ega väga aega filmida polnud kuid midagi sai ikka kokku klopsitud:
 https://www.youtube.com/watch?v=ejFRlCMVIgw

Teiste video pealt on hea vaadata teiste vigu, eks kui mind filmitaks oleks samuti vigu küllaga näha. Oleksin tänulik kui keegi mulle ka mu vigu teavitaks, et teaksin end arendada...

Mis jäi silma: ilmselt oja ületades olite kindlad, et teiselpool oja pole vastast, et esimesed ületajad pöörasid selja tundmatu ala poole ja jäid jälgima oja ületajaid...

Üle oja hüpanu emotsioonid olid päris valjud luuraja kohta. Mulle pandi sappa neli noort ja nendega saime palju vaiksemalt oja ületada ja liikuda. Noortel ja ka minul vaja rohkem harjutada läbi kuivanud okstega ala vaiksemat läbimist...

Kilekotid jalas vee ületamine oli uus moodus, mida pole varem proovinudki.

Selle ojakese ületamise eri moodused võiks kokku korjata ja saab laheda video. Parima auhinna ilmselt saab ikka meie (laagri) Bossi oja ületamise katse...
See video pandi siin alakorruse videode rubriiki...

Oma snaipri ette saatmist ja tema teekond läbi lageda mitte läbi võsa oli mõistetav, kuna olite juba nii pika lahingpäeva läbinud. Ise poleks ka vist viitsinud nii väsinuna ringiga võsa kaudu minna...


Mul on mängust häid mälestusi, aga pea kuidagi veel kinni ja ei oska veel mõtteid kirjas väljendada...

« Last Edit: June 11, 2018, 12:41:15 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #41 on: June 11, 2018, 18:43:27 »
Suured tänud mängu eest!


Kahjuks ei saanud lõpuni nautida, kuna pidin õhtul veel ühele sünnipäevale jõudma.
Võib vist öelda, et selle mängu suurimad vastased olid sääsed, olenemata sellest, kas kasutasid sääsetõrjet või mitte.
Esialgne plaan mehitada vaatluspost jäi sisuliselt teostamata, kuna kohapeal passida oli võimatu ja läbi selle pinina ei olnud nkn midagi metsa all kuulda. Seega sai see sujuvalt asendatud patrulliga.

Minu jaoks möödus mäng ilma vastase kontaktita, eks suuresti minu probleem ka, kuna lahkusin varem ja tegelikult selle pärast ei vingukski, kuna mängu formaat ei eeldanudki rohkelt kontakte (mängu nimi räägib juba enda eest). Siiski tundus, et mõne jaoks oli see veidi pettumus..Väike uitmõte Bjornile. V-b järgmisel sarnases formaadis mängul võiks teha kaks n-ö laagripunti, kes ei ole omavahel sõbralikud, kuid kelle põhiülesanne on sama - leida luuregruppe. See muudaks laagripuntidel mängu kindlasti huvitavaks, kuna lisaks luuregruppide otsimisele on võimalus konkureeriva üksusega kontakti saada. Samas luuregruppidel oleks endiselt sama keeruline, kuna vastaseid oleks arvuliselt sama palju.

Tundus, et chronomine ei olnud korraldajatel omavahel läbi arutatud, J mõõtmine tuli vist laagri osapoole koordinaatorile üllatusena. Siiski sai see kiirelt lahendatud ja kokkuvõttes kõik sujus.
Üldiselt saab üritusega rahule jääda, isegi ilma ühegi lasuta.


Loodetavasti ei olnud see sellel aastal ainus korralik milsim mäng ja neid tuleb veel.

Offline EgertG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #42 on: June 11, 2018, 21:07:48 »
Minu jaoks möödus mäng ilma vastase kontaktita, eks suuresti minu probleem ka, kuna lahkusin varem ja tegelikult selle pärast ei vingukski, kuna mängu formaat ei eeldanudki rohkelt kontakte (mängu nimi räägib juba enda eest). Siiski tundus, et mõne jaoks oli see veidi pettumus..

Olin lõpuni ära ja võin vabalt öelda, et peale kella 9t oli lahingut vägagi palju ja väga huvitav ka kuna pimedas ei saanud peaaegu, et üldse aru kes vaenlane oli ja kes mitte

Offline noFridge

  • Tavakasutaja
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #43 on: June 12, 2018, 17:24:19 »
Ait2h ka minu poolt, korraldajatele ja kes korraldamise juures abiks olid.

Esimene milsim millel osalesin ja esimene m2ngu kronomine mida teha sain. V2ga uhke!
Midagi erilist lisada pole, mida teised juba teinud poleks, aga v2ga vinge oli metsas ringi uidata ja k6ige sellega tulenevat "ebamugavust" nautida(kuigi tol hetkel polnud see yldse nii)

Samuti oli v2ga n2rves88v patrulle n2hes ennast peita ja loota, et need m2rkamata m88da l2hevad. Pole sellist adrenaliini hoogu kuskil mujal saanud, nagu filmis.

Tahaks ka siinkohal vabandada. Nimelt m2ngu alguses, mis iganes enda lollil p6hjusel, m2rkas mind patrullauto, pidas kinni ja t2nu minu s88stule metsa t6mbasin ka h2da kaela enda meeskonnale. Kaotasime elukaarti ja mina ei olevat tundnud kui pihta sain. Seega vabandust kes lasi ees, kuna ma t6esti ei tudnud midagi, ega n2inud ka m88da lendavaid kuule, et oleksin midagi saanud kahtlustada osata. Tean, et suht leim vabandus, blabla adre laks, blabla, aga nii see kahjuks oli.
"6nneks" langes tiimikaaslane, seega elukaartist te ilma ei j22nud. Sorry ka tiimi ees muidugi!

J2rgmisel p2eval oli hea seedida mis l2bi sai elatud ja v2hemalt selle yle 6nnelik oldud, et vaatamata tohutule s22se parvele kes pidevalt saatis, oli ainult paar kohta n2ritud. Seega igasugu hetkene ebamugavustunne hiljem yle vaadatuna, on hoopis midagi muud.

J2rgmise milsimini!
Cheers!
TM VSR-10 "Fu*kMyLife edition"
SSG24 Nov

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« Reply #44 on: June 12, 2018, 22:54:46 »
Airsoft Club Estonia  tänab Bjorni ja Raini!Mäng vastas ootustele.Meie olime kõik rahul.Keegi mainis,et meil(laagris oli 2autot).Tegelt siiski 1auto.Ja see oli liikvel 12 tunnist umbes 10h.Esimesed kelle kätte saine olid siis noFridge kasutaja punt.Tegelt me siiski nägime rohkem kui ühte mängijat...nii ,et pole sa süüdi midagi🙂.Meie õnn ja Teie ebaõnn.Kuna mets ei olnud seal väga tihe oli meil hea teid taga ajada.Peale teid saime suht kohe kontakti järgmise pundiga.Kahjuks osutus see meie enda jalgsi patrulliks.Nad arvasid ,et vastasel ka auto ja peitsid ennast metsa.Selles kontaktis sai auto ja kaks oma surma.Edasi saime aru ,et mänguala on kordades suurem kui algul arvasime.Läksime kaugemale patrullima...nii umbes 4-5km meie baasist.Seal õnnestus ühel luue üksusel minema saada aga pisut hiljem saime teise kätte.Peale seda toimusid patrullid laagri ümbruses ja siis oli juba madistamist tihedamalt.Baasi kaitsmine oli suht piinarikas......tohutult sääski!Zagi uitmõte on see mis tasuks kaalumist.Meie ootame uut mängu!Tänud kõigile kes kohale tulid ja 12h huvitavaks tegid!