Author Topic: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)  (Read 13582 times)

Offline Salum

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #15 on: July 10, 2020, 17:54:21 »
+2

Offline KSP-58

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #16 on: July 10, 2020, 20:06:18 »
Rakverest 2 vabakohta autos.
Kohtume LahinguVäljal....

Offline Dark.Knight

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #17 on: July 10, 2020, 20:17:30 »
Plaanis on mängul rohkem meeskonnatööd ja koordineeritud rünnakuid korraldada. Kes tahab ka liituda, palun minuga ühendust võtta, et saaksime enne mängu üksteist üles leida. Selle eelduseks on, et sul raadiosaatja ja kõrvaklapid. Vajadusel saan 2-3 raadiosaatjat kellelegi laenata.

Offline KSP-58

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #18 on: July 10, 2020, 21:19:36 »
Kp ja kp abi sinu teenistuses
Kohtume LahinguVäljal....

Offline ZERO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #19 on: July 10, 2020, 22:02:35 »
Ma ühineks ka mind on lihtne kohapeal üles leida
Hades Airsoft

Offline hincc

  • Tavakasutaja
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #20 on: July 10, 2020, 22:40:12 »
+2

Offline Mr. Pickle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #21 on: July 11, 2020, 00:29:57 »
+1

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #22 on: July 11, 2020, 23:06:42 »
Taaskord ülivägev ja hästi korraldatud madin, pärnu tänab!

Offline Dark.Knight

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #23 on: July 12, 2020, 15:36:29 »
Tormihoiatuse kiuste vedasin end kohale ja ei pidanud pettuma. Hoolimata isiklikest äpardustest (kaotasin 2 salve;lasin granaadiga õhku ennast ja veel 2 oma meest; ei tunnistanud pihta saamist, sest 2m pealt oleks ju pidanud midagi ikkagi tundma (aga teine pool ilmselt arvas, et ma valetan) ; ainuke kord kui kiivri respawni unustasin, jooksin peaga vastu palki; täie sprindi pealt komistasin okkastraadi otsa ja maandusin ca 2m eemal relva relva ots maasse kinni ja käega vastu kivi; isegi 1.12 J relvaga arvasid vastased 4-5 kuuliga burst on 20m kauguselt on liiga palju üle lastud ja ei jätnud seda mainimata (sorry, veelkord)), siis mäng oli hea ja tuju terve päeva jooksul üleval. Elamust täie raha eest.

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #24 on: July 12, 2020, 17:02:55 »
Sattusin sipelgapesades roomama. Üks oma õnnestus ka maha lasta. Seda tormi keset mängu väga tähele ei pannudki. Tugevat vihma ka ei saanud.
Korraldus väga hea, stsenaariumid lihtsasti arusaadavad. Õhtuks igatahes täitsa läbi aga mängupäevaga väga rahul.

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 310
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #25 on: July 12, 2020, 19:40:40 »

Offline gerq4

  • Tavakasutaja
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #26 on: July 12, 2020, 20:52:01 »
Beivo, eelmisel aastal oli palju huvitavam kui sel aastal. Ala kaevikutega tuleb maksimaalselt ära kasuatada, sel aastal rohkem mängisime angaarite kõrval.
Teine osa oli ilmselt kaevikutes aga puudusin teh. põhjusel. 
Actionit eelmisel aastal oli ka rohkem.
Mäng pidi olema kuni 19:00, ehk siis mõtlesin et 17:00 tuleb veel mingi lühike mega madin kaevikutes aga öeldi et kõik, kogume parklas.
Ühest küljest halb, teisest küljest hea, peale 17:00 hakkas vihma sadama ja kõik jäid kuivaks.
Samas närvi ajasid tiimikaaslased kes ei vaata keda lasevad, kas punane, või sinine, ükskõik. Esialgul vaadake kes on siis laske. Sellist olukordi oli suht palju mul ja kolleegil.
« Last Edit: July 12, 2020, 20:57:29 by gerq4 »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #27 on: July 13, 2020, 09:52:12 »
Tagasiside ka minu poolt.

Negatiivne:
*Briifingu aeg lasti poole tunniga üle. Kui ise enda poolt seatud aegadest ei peeta kinni, siis miks peaks mängijad seda tegema? Isegi kui osa rahvast on hilinemas, siis tuleb briifinguga alustada õigeaeagselt. Motiveerib inimesi õigel ajal valmis olema ning viimased liitujad saavad vajaliku info ka kaasmängijatelt kui väga vaja. Üks korraldajatest jääb kronoma/registreerima jne, teine alustab briifinguga.
* Ala piirangud seoses laskmistega samal ajal tiirus. Ideaalis oleks võinud seda ala ka saada kasutada ning kokkuvõttes mängu keskpunkt nihutada bunkri ja kaevikute piirkonda, mitte angaaride juurde.
* Ala kaartide nappus. Oli arusaam, et kaart tagatakse korraldajalt. Nägin paaril üksikul mängijal kaarti. Vb oli paljudel taskus, aga välja ei võetud.
* Esimesed ülesanded näitasid ära selle mis oli briingul näha - punase meeskonna ülekaal nii arvuliselt kui taktikaliselt. Esimesed paar h oleks olnud põnevamad mõlemale meeskonnal kui oleks rohkem tasakaalus olnud. Vähemalt punaste poolelt jäi selline mulje. Siniste poole võitlejaid võivad täiendada. Registreerimisel oleks ise käitunud järgmiselt: esimesed saavad vabalt valida osapoolt. Viimased tulijad kõik osapoolele mis väiksem. Kui briifingu ajaks ikka ebavõrdne, siis mingi grupi osapoole vahetus sundkorras.

Positiivne:
* Kronomine ja regamine enne briifingut jooksvalt. Samuti tiimidesse jaotamine. Säästab aega kokkuvõttes. Ruupori kasutamine briifimiseks.
* Hea ala. Bunker ning suured kaevikud vaat et unikaalsed Eesti softimaastikul.
* Palju rahvast ning selle kohta üllatavalt vähe segadust ning probleeme.
* Korraldajate/kohtunike viibimine mängualal pidevalt.

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #28 on: July 13, 2020, 17:20:53 »
ei tunnistanud pihta saamist, sest 2m pealt oleks ju pidanud midagi ikkagi tundma (aga teine pool ilmselt arvas, et ma valetan)

Võib juhtuda et mina olin see 2m pealt laskja, põgenesin parasjagu kaevikus vastaste eest mingisse pimedasse kuuti, keegi jooksis mööda, lasin tutaka vastu puusa, mille peale pihtasaanu ehmatas ja jäi seisma, seisis seal oma minutikese ja siis küsis minult, et oota kas lasid ikka pihta mulle?
Ei saa öelda et pole ise samas positsioonis olnud, teinekord ei suuda isegi point blank tabamust ära registreerida keset rüselust, selles ei ole mitte midagi halba ega valesti, kuna see mäng käibki puhtalt aususe peale.
Panin ka video üles pärnu airsofti posti alla, kui on huvi siis mine ja uuri, kindlasti leiad ennast üles, juhul kui see olid sina

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2020-07-11 Missioon "Rutja 2" (Airsoftpro24)
« Reply #29 on: July 14, 2020, 09:11:32 »
Minule tundub, et korraldajad tegid ajalugu, vähemalt minu jaoks on see ime.

Vaadates fotosid, tundub, et korraldajal õnnestus nii kaugele Eesti teise serva kokku meelitada rekord arv osalejaid. Võibolla eksin, aga tundub fotode järgi, et osalejaid oli vahemikus 150-200.
Minu ajaarvamise (alates 2013 a lõpust) järgi, kas on mõni korraldaja suutnud nii palju mängijaid kohale meelitada? Ma ei mäleta SummerCampide osalejate arvu ja kui mitte arvestada hooaja avamisi ja lõpetamisi, mis on suurema meeskonna tööd.

Pole kursis kaugeimaid osalejaid, aga Pärnust tulijad sõitsid sinkavonka ilmselt ligi 500km edasi tagasi. Seda on hea tõdeda, et meil on olemas nii head korraldajad, sellised n.n rändkaupmehed, kes viivad airsoftmängud meie maa eri servadesse ja kohale tulijaid ei heiduta pikk vahemaa.
 Siinkohal tänud Antsule, kes sellise liikumise alustas ja eks kogu meie airsofti kogukond on tänulik sellistele headele korraldajatele.

Vaadates neid mõnda mängujärgset arvamust, siis need negatiivsed toonid sellise suure korralduse juures on minumeelest peaaegu vältimatud.
See kui mängija koges paremaid elamusi varasemal mängul, ei saa kuidagi lugeda korraldaja pahaks. Iga korraldaja pingutab selle nimel, et mängijad saaksid parima elamuse. See kuidas mängija kujundab etteantud tingimustes omale mängupäeva, on ainult mängija teha.

Olen püüdnud mänge (briifingut) alustada max 10 minutilise hilinemisega. Aga mul pole kogemust nii suurele massile korraldusega. Sageli ei sõltu brifingu hilinemine korraldajast vaid selles on süüdi hilinejad.

Pool tundi hilinemist sellise massi juures ei pruugi alati olla korraldaja viga. Olen ka ise rakendanud sageli sihilikku hiljem alustamist, sest kui alustad õigeaegselt olemasolevatega, siis tuleb peale mängu algust teha ükshaaval briifing hilinejatele ja nii võib kannatada mängualguse kvaliteet.

Sellepärast olen oodanud hilinejad ära, et kõigile koos alustada briifinguga ja kõik mängijad koos starti saata. Et briifingu hilinemises vaadaku mängijad esmalt peeglisse ja jõudke õigeaegsemalt kohale. Sellega teete kõigile parema mängupäeva alguse.

Pole kursis stsenaariumiga, aga mõtlen, et ilmselt oligi korralduses plaanitud et mäng ei toimuks ainult maiuspala kaevikutes, et viia alles finaal sinna. Oleks ainult kaevikutes, oleks tulnud ka kindlasti kriitikanooli.

Eks seda teab iga korraldaja isegi, et mida rohkem mängijaid, seda rohkem riske ja eriarvamusi ning konstruktiivne tagasiside aitab kõiki korraldajaid edaspidises...
 
Pärnakate lõbusad videod teevad alati meele heaks ja naeru suule...

Soovin palju palju jõudu ja jaksu ning rahulikku närvi nii tublidele Korraldajatele!!!