Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160822 times)

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #195 on: January 16, 2019, 20:53:37 »

Hea küll kordan uuesti üle, et see käib minu kohta. Aga see seisukoht ei puuduta neid, kes sellega igapäevaselt raha teenivad. Ants ju põhjalikult selgitas, mis investeeringud ta on teinud ja minu meelest on need täiesti vajalikud sellise teenuse osutamisel, eriti korduvkasutusega käelindid ja varikatus halva ilma korral. Mina pole selliseid investeeringuid teinud, sellepärast olen mina enam kui plussis...
Ma siis küsin uuesti, et mis kasu on varikatusest juhul kui mäng on sitt? See ei muuda mängu ju kuidagi paremaks või ei paku mängu sisule midagi..lähen istun telki ja kõik muutub järsku paremaks?

Minu meelest taandub endiselt kõik sellele samale "rohkem klotsi tasku lükkamisele" kuigi selleks otsesest vajadust ei ole ja kõik need põhjendused on siin lihtsalt pastakast välja imetud.
« Last Edit: January 16, 2019, 21:04:55 by zaG »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #196 on: January 16, 2019, 21:48:05 »
Mis selles rohkema klotsi tasku lükkamises halba on? Kas pole meil mitte kapitalism? Kommunistlik utoopia kus kõik tasuta pidi olema kukkus ju läbi, et idee on ju tore, aga teostus osutus võimatuks.

Samas kui kriitikutelt küsida, et pakkuge välja omi mõtteid kuidas sisu paremaks muuta on kriitikud vait kui kuldid rukkis kahjuks. Et ma tean küll mida teha, aga ma ei ütle, las lollid ise mõtlevad ja kui välja ei mõtle, siis ongi lollid ja mängud sitad.

Varjualuse ost oli tingitud sügisesest kogemusest kus mängude ajal oli vaja varjualust kus mängijad saaks oma varustust kuivas hoida, sest mitte kõik ei tule kohale isikliku autoga.

Aga jah, nii palju kui on mängijaid, nii palju on ka arvamusi ja soove ning nägemusi mängust, sulle pakuvad pinget sisukad, keeruka stsenaariumiga pikad mängud, samas on jälle mängiaid kellele see ei meeldi ning nad peavad seda mõttetuks ning soovivadki lihtsaid shootereid, lipumänge, team death matche, seega tuleb korraldajatel püüda tulla vastu nii ühtedele kui teistele.

On mängijaid kes hindavad väga varjualust ja eriti praegusel talvisel ajal kuuma kohvi/tee ja suupiste olemasolu korraldaja poolt, see et see sinule ei sobi ja sina seda ei taha ei tähenda, et teised seda ei tahaks.

Alati, olgu kõik nii ideaalselt korraldatud kui tahes on miskit mille kallal norida ja korraldajad peavad sellega leppima. Aga lõpptulemusena on kriitikutel alati endal võimalus korraldada mänge täpselt selliseid nagu neile meeldivad ja täpselt nendel tingimustel nagu neile isiklikult sobib ja selles soovin ma kriitikutele edu ning usun, et teil ka kõik õnnestub ja hästi läheb, et tehke proovi ja korraldage, uued korraldajad on alati teretulnud.


Hea küll kordan uuesti üle, et see käib minu kohta. Aga see seisukoht ei puuduta neid, kes sellega igapäevaselt raha teenivad. Ants ju põhjalikult selgitas, mis investeeringud ta on teinud ja minu meelest on need täiesti vajalikud sellise teenuse osutamisel, eriti korduvkasutusega käelindid ja varikatus halva ilma korral. Mina pole selliseid investeeringuid teinud, sellepärast olen mina enam kui plussis...
Ma siis küsin uuesti, et mis kasu on varikatusest juhul kui mäng on sitt? See ei muuda mängu ju kuidagi paremaks või ei paku mängu sisule midagi..lähen istun telki ja kõik muutub järsku paremaks?

Minu meelest taandub endiselt kõik sellele samale "rohkem klotsi tasku lükkamisele" kuigi selleks otsesest vajadust ei ole ja kõik need põhjendused on siin lihtsalt pastakast välja imetud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #197 on: January 16, 2019, 22:08:16 »
Mis selles rohkema klotsi tasku lükkamises halba on? Kas pole meil mitte kapitalism? Kommunistlik utoopia kus kõik tasuta pidi olema kukkus ju läbi, et idee on ju tore, aga teostus osutus võimatuks.
Mis kuradi kommude utoopiast sa jahud? Ma ei ole kordagi maininud, et midagi tasuta peaks olema. Kogu asja point on see, et see hinnatõus ei ole mitte kuidagi põhjendatud ja seda tahetakse teha/tehakse lihtsalt tõstmise pärast, et rohkem raha taskusse lükata. See on umbes sama kui kütusemüüjad otsustavad, et ou, tahaks lihtsalt rohkem raha, tõstame hinna 5 EURi peale, pohh et nafta hind on madalseisus ja niigi kasum tiksub. Siis ütled ka, et vot on õiged mehed, koorivad ikka korralikult kõiki (sh sind)?

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #198 on: January 16, 2019, 22:11:39 »
Küsiks siis omaltpoolt vastu, et mis sellest halba on kui korraldajale jääb mõnikümmend (sada) eurot rohkem kätte? Eeldate siin, et ürituse korraldamine on heategevus ning raha tohiks võtta ainult nii palju, et ainult minimaalsed kulud kaetud saaks ja kõik mis üle jääb on juba ahnus. Iga korraldaja asi, milliseks kujuneb mängumaks, samuti põhjendused miks nii palju jne on nende oma asi. Seni on rahvast piisavalt, kes on nõus maksma selle 7€ mängu eest ning nii kaua kui seda rahvast jagub, kestab praegune poliitika edasi. Sellesmõttes on siin foorumis selle teema all huiamine mõttetu, loobitakse ikka samu argumente juba mitu lehekülge,mõni kutt ei suuda enam viisakaks jääda jne. See ei ole paraku MED ohutusdistants või pimetule aktsepteerimine/mitteaktsepteerimise teema, mida ühiselt saaks kokku leppida, vaid iga korraldaja enda eelistus/soov.
Mäng võib sitt olla küll, aga siis tuleks sellest foorumis märku anda, et saaks järgmine kord paremini. Tahad lipumängu eest vähem maksta...lihtne! Korralda ise huvitavamalt ja odavamalt, suurem konkurents ja vähenev huvi kallimate mängude suhtes toob hõlpsasti hinnad jälle alla!

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: ise lahing korraldada
« Reply #199 on: January 16, 2019, 22:21:57 »
+1 andreas

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #200 on: January 16, 2019, 22:54:23 »
Eks turg paneb asjad paika, mina isiklikult 10 euro eest lipumängule minema ei hakka aga 5 eest võiks käia. Kui ikka sõrm väga sügeleb siis käin paari kuu jooksul vb sellel ühel 10 euro mängul ka. Samas ise päris võõrastele ka mängu teha ei taha.

Jätame korraldajatele siis vabaduse mis iganes hinda küsida, hinnatõusuga paratamatult jääb mängijaid vähemaks. Tekib kas rohkem väikseid mänge või harva suuremaid.

Ehk parem oleks siis niiöelda hiiliv hinnatõus. Mitte laksust 5 eurolt kümnele.


Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #201 on: January 16, 2019, 23:04:34 »
No hetkel on plaan pidama jääda 7€ peal ja senini kes on mängudel käinud pole ka selle 7€ pärast kurtnud, ainult et korraldajana pean metalli tagavaraks hoidma tagastuseks )))

Eks turg paneb asjad paika, mina isiklikult 10 euro eest lipumängule minema ei hakka aga 5 eest võiks käia. Kui ikka sõrm väga sügeleb siis käin paari kuu jooksul vb sellel ühel 10 euro mängul ka. Samas ise päris võõrastele ka mängu teha ei taha.

Jätame korraldajatele siis vabaduse mis iganes hinda küsida, hinnatõusuga paratamatult jääb mängijaid vähemaks. Tekib kas rohkem väikseid mänge või harva suuremaid.

Ehk parem oleks siis niiöelda hiiliv hinnatõus. Mitte laksust 5 eurolt kümnele.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #202 on: January 17, 2019, 09:17:49 »
Tere.

Isiklikult mängude korraldajana ei näe põhjust traditsiooniks saanud 5. eurose mängutasu tõstmiseks. On piisav, et kulud nulli saada. Nagu Heiki varasemalt mainis, siis rohkem, kui ühe mängija eest tasumisel on kulud tõesti topelt suuremad. Samas, eks turg paneb asja paika. Kui tasu on sinu jaoks kallis, lihtsalt ära mine. Kui tahad tasuta mängu, korralda ise. Mina ei poolda mingit kokkulepitud mängutasu(kartellikokkulepe). Eelkõige on tegemist hobiga. Kui tahad rohkem küsida, siis tee ka selle eest midagi. Isiklukult olen kasutanud süsteemi, eelregistreerija saab soodsamalt, kohapeal on tasu kallim. Sel juhul annab mängukorraldaja ka vaesemal mängijal võimaluse mängule tulla. Kui jääd viimasele hetkele, pead arvestama ka krõbedama piletiga. Toimib väga hästi. Kui tahetakse tasu tõsta, siis pigem soovitan eelregistreerinutel 5 eurot ja kohapeale tulijatel 7 eurot(kui tahate hinda tõsta). Sel juhul saab ka mängukorraldaja aimu, kui palju on tulijaid. Lõpetuseks: kõik paneb paika turg. Airsoft on olnud alati põhimõttel, olgem ausad ja sõbralikud.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #203 on: January 17, 2019, 09:21:39 »
...Sellesmõttes on siin foorumis selle teema all huiamine mõttetu, loobitakse ikka samu argumente juba mitu lehekülge,mõni kutt ei suuda enam viisakaks jääda jne. See ei ole paraku MED ohutusdistants või pimetule aktsepteerimine/mitteaktsepteerimise teema, mida ühiselt saaks kokku leppida, vaid iga korraldaja enda eelistus/soov.

Margus ju selle teema algataski sellepärast, et selle saaks ühiselt selle teema läbi arutada ning saaks teada, mida inimesed sellest arvavad.

Ebameeldiv teema mängijatele, aga parem läbi arutada...

Lõppudelõpuks ongi iga korraldaja enda asi, mis ta oma mängu eest küsib, kas 5,7,10 EUR-i. Minugi poolest küsigu kasvõi 30 EUR. Samuti ei ole keegi käskinud seda põhjendada aga kuna nad seda vabatahtlikult teha üritasid siis...
Kogu minu siin kiunumise point oli see, et räägime asjadest nende tegelike nimede/põhjustega(suurema kasumi teenimine), mitte ei häma mingite pastakastast välja imetud väidetega (et kulud on nii suured jne).
Kui hinnatõusu eesmärk ongi rohkem raha teenida siis täpselt nii öelge, mitte ärge hämage mingite x väidetega, millel ei ole mitte mingit kandepinda.
Rohkem ma sellesse teemasse süveneda ei viitsi.

Offline SanderSO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
  • See you on the field!
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #204 on: January 17, 2019, 09:50:43 »
Nonii, vaatasin ja lugesin et mõnus laksamine ja õiendamine käib mõtlesin et avaldaks kah arvamust siis. Hinnatõusu vastu pole ja meelde on jäänud süsteem mis varem mõnel korraldajal (nime ei mäleta) oli. Nimelt oli veidi pikemalt ette korraldatud mängudel selline süstem et registreerid varem siis on odavam. See muidugi tavalistele nädalalõpu mängudele ei kehti aga see selleks. Nõustun sellega mis andreas ütles ning selle asemel et viriseda ja laimata võiksite pakkuda korraldajatele soovitusi, asju mida soovite rohkem/vähem näha, peale mänge yrituse alla kirjutada kerge tagasiside et kuda oli mis meeldis mis mitte jne. Kust kohast need korraldajad teadma peaks mida te tahate kui te seda ise neile teada ei anna. Mängude lihtsuse otsas on selline arvamus minul et peaks olema nii realismi kui ka tavalist funi aga keeruliste/keerukamate stsenaariumitega mängudel (ja tihti ka lihtsatel) olen märganud probleemi mis toodi ka ennem välja ning raskendab oluliselt korraldajate vaeva. Tundub et on palju mängijaid kes ei vaevu stsenaariumite ja reeglitega ürituse postituses tutvuma ning ka briifingu lõpus kui saaks esitada küsimusi teevad seda vähesed. Nii juhtubki et keerukamas mängus tekib mähis ja ylesande täitmise asemel keskendutekse litsalt vastase tapmisele. See on minu arvamus.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #205 on: January 17, 2019, 10:20:04 »
Mulle meeldiks mängud kus ühel pool on eestlased ja teisel pool....

Nagu seal Eesti 200 plakatil

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #206 on: January 17, 2019, 11:52:33 »
Tundub et on palju mängijaid kes ei vaevu stsenaariumite ja reeglitega ürituse postituses tutvuma ning ka briifingu lõpus kui saaks esitada küsimusi teevad seda vähesed. Nii juhtubki et keerukamas mängus tekib mähis ja ylesande täitmise asemel keskendutekse litsalt vastase tapmisele. See on minu arvamus.

Paraku on olnud tavaliste ,,pühapäevaste'' mängudega see teema, et stsenaarium imetakse kohati pastakast välja (mitte alati muidugi). Olen lugenud väga pikki stsenaariumeid, kohale minnes avastad ikka ja jälle, et tegelikult üks tiim ründab ja teine kaitseb või siis on lihtsalt lipumäng. Kui selline asi esineb juba mitmendat korda, siis järgmisele sarnasele üritusele minnes mõtlen, et pole ju mõtet seda ulme-stsenaariumit lugeda, sest olulist infot see ei anna. Mis kasu on lahedast back-storyst tavalisel pühapäevasel lipumängul- minu arust väga ei olegi, vb nende jaoks,kes tulevad üritusele esimest korda, tekib mingi emotsioon sellest!

Offline alfons

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #207 on: January 17, 2019, 12:16:04 »
Paraku on olnud tavaliste ,,pühapäevaste'' mängudega see teema, et stsenaarium imetakse kohati pastakast välja (mitte alati muidugi). Olen lugenud väga pikki stsenaariumeid, kohale minnes avastad ikka ja jälle, et tegelikult üks tiim ründab ja teine kaitseb või siis on lihtsalt lipumäng.
See asjaolu on ilmselt tingitud sellest, et stsenaariumit kirjutades mõtleb korraldaja, et mängule tuleb ca 40 inimest aga reaalselt on mängupäeval kohal 15. Ei ole võimalik 40 inimese stsenaariumit läbi viia 15 inimesega ja siis tulevadki tavalised lipumängud või stsenaarium mida keegi reaalsuses ei järgi.
15 inimesele 10 erinevat huvitavat stsenaariumit mis ka reaalsuses toimiks valmis kirjutada on aga üpris keeruline, et mitte öelda võimatu. Ja nii jääbki pühapäevamängu korraldajal valida kas kirjutada huvi tekitamiseks valmis stsenaarium mis reaalsuses ei toimi või lükata üles aus tekst, et teemegi vaid lipumänge...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #208 on: January 17, 2019, 12:52:17 »
Minu kokkuvõte mängumaksu teemast:

Inimesed maksavad see 2 eurone hinnatõus igasugu teenuste kallinemise eest ja ei saa vastu vaielda. Vaevalt, et loobutakse senistest harjumustest ja makstakse kõrgemat hinda vaidlemata edasi. Muidugi pole valikut, riik ju tõstab makse.

Aga 2 eurone hinnatõus oma hobi eest on täiesti välistatud ja seda enam kui seda teenust pakub Eesti suurim mängude korraldaja, kes investeerib osa raha teenuse paremaks pakkumiseks, püüab mängijatele head teha, võtab vastustuse inimesed kokku kutsuda ja neile mänge korraldada ja veel praktiliselt kogu Eestis ning väga tihti.
 Vot temale on meil kahju juurde maksta need 2 eurot. Ähvardame pigem maksuametiga ja muude nõmedustega, et ehk ometi kaob tal motivatsioon. Ülejäänud headest korraldajatest saime virisemisega lahti, küll saame ka olemasolevatest...

Ütlesin kohe Antsule, et pole mõtet eelnevalt küsitleda, pigem kohe hinda tõsta. See eelküsitluse tulemus oli niigi ette teada, aga mitte nii negatiivsena.
Ja Ants siiski küsis , arvasin, et kõik vastavad negatiivselt, aga nagu nägite ise küsitluse vastustest, enamus on nõus tema seltskonnast. See ju ütleb selgelt, et Ants teeb vajalikku tööd ja tal on turgu.

Jah, näete isegi, ka mina tegin niiõelda eelküsitluse.
Aga selle küsitlusega saime teada, kes on meie ümber ja millised on nende eelistused.
Olenemata teema negatiivsusest on mõttekas ikkagi avalikult läbi arutada, mitte tagatoas näppu vibutada ja tagant rääkida.
Arutelu tulemusena tundub, et nüüd mõni kinnine grupp mõtleb tasuta mängude suunas, aga paraku jäävad need mängud vist ainult suletud gruppidele.

Mis ülejäänud teevad?
Näen siin mõnda võimalust:
1) kui tahad osaleda kinnise grupi mängudel, otsi tuttavaid ehk mõni liidab Su sinna gruppi; näiteks meie klubil on FB-s juba päris suur grupp siinsetest aktiivsematest mängijatest. Kuidas sinna saada, küsi või hakka aktiivsusega silma ja saadki sinna;
2) maksa ja osale avalikul tasulisel mängul;
3) Eks ma ise ka aegajalt informeerin siin meie klubi või mõnest kinnisest mängust, neid kes on oma kontakti mulle jätnud või FB-s...

Praeguse seisuga oleme vist Antsuga kahekesi ainukesed korraldajad, kes on valmis tõstma mängumaksu...
Ühel meist on see vajalik, teisel nii ja naa, ei teagi kuidas edasi, aeg näitab ...

P.S need kõik kes siin viimastel päevadel selles teemas kaasa rääkisid, tänutäheks saate minu järgnevale mängule tasuta. Tasuta pääsme – ise valite kas tulete ja millal tulete ja millal kasutate selle tasuta pääsme, see ei  aegu.
Teid austades!!!

Tänan teid, et arutate mängu kvaliteedi teemal edasi, siit võib korraldajatele vajalikku infot tulla, jõudu!!!
« Last Edit: January 17, 2019, 13:04:27 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #209 on: January 17, 2019, 13:50:57 »
...Arutelu tulemusena tundub, et nüüd mõni kinnine grupp mõtleb tasuta mängude suunas, aga paraku jäävad need mängud vist ainult suletud gruppidele.
Kui nüüd mängumaksu tõusu tulemusel peaks selline tend suurenema hakkama (eks seda näitab muidugi aeg) siis kas te iseendale valusalt varbasse ei lase sellega?
« Last Edit: January 17, 2019, 14:23:27 by zaG »