Author Topic: G&G M4A1 DMR  (Read 31129 times)

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
G&G M4A1 DMR
« on: November 26, 2016, 21:46:34 »
Kuna ma olen selle raipe alla nii palju aega ja vaeva pannud, siis teen siia ka teema. Sai siis selline elukas kokku pandud.
Ostsin katkisena, nägi alguses umbes midagi sellist välja. Kandesanga ei olnud.


Nüüd on selline.



XT60 pistik, uus kaitse ja pesa, Tornado F1 mootor, Lonexi kolb, Tornado M140 vedru, SHS metallist laagrite peal vedrujuht, käepideme põhi ventileeritav, ACM täis silinder koos ühes tükis silindri peaga, samast komplektist tuli ka topelttihendiga kolvipea laagritega, 8mm puksid asendatud Lonexi laagritega, shimmitud, kandsanga küljes kolme suunaga sihiku alus, peal Swiss Arms 4x40 sihik, külje peal roheline laser, teadmata firma 280mm täpsustoru, vasaku käe hand crip paigaldatud diagonaalis, relvarihm, kiirkinnitus GoPro jaoks relval, isetehtud sihiku kaitse paksust pleksist, King Arms käepide, 125m/s seade jaoks PDI W-hopi kumm ning G&G hopikamber koos lühikese täpsustoruga, 150m/s seade jaoks ProWini hopikamber koos guarderi kummi ning 455mm Tornado täpsustoruga, Lonexi nozzle, tappet plate delayer, LiPo alarm, lisatud 3 cell LiPo, tasukaga kaba, JeffTron Mosfet unit with Extreme active break kuni m170 vedrule. Salvedel magpullid küljes.

Relv sai oma kaba, kuhu saab asju sisse panna, 455mm täpsustoru,PROWIN-i hopikambri, 3cell lipo, lonexi päästiku kontaktid ning kuni m170 vedru kannatava aktiivse pidurdusega mosfeti.
Laseb hetkel stabiilselt 133m/s 280mm toruga. Sellele jääb orginaal g&g hopup külge. Pikema toruga laseb 152-154m/s ning sel on küljes prowini hopup.

Esimene lahti kiskumine tuli sellest, et relv lasi vähe. Sai korraga juba uus vedru sisse pandud ja silinder tuleviku jaoks ette valmistatud.


Enne mosfetit lasi 150m/s. Peale mosfeti laseb 152-154m/s,


Algselt sai mängitud 2cell aku ja ilma mosfetita. Tulemus oli see.

Nüüd on aktiivse pidurdusega fet vahel.


Hetkel sees m140 vedru. Võrreldes m120 vedruga on seda ikka väga sick sisse panna. Kahe inimesega on paras seda teha.


Sai ka lasersihik külge pandud, aga nagu ma avastasin, siis päevavalguses suht pointless asi.




Ette tuleb ilmselt prožektor(olemas 20Ah ja 36V aku elektrirattalt) ning gopro hoidik läheb ilmselt teisipidi, kuna selles asendis oli ebamugav mängida. Tegeleda tuleb veel lühema toruga, et saada 125m/s peale laskukiirus.


100W, 10W ja SD kaart


M140 vedruga 2 mängu hetkeseisuga selja taga.
« Last Edit: December 06, 2016, 12:18:09 by ranel »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #1 on: November 26, 2016, 21:54:03 »
Abomination!

P.S. Optika ette pleksiklaasi ei ole mõtet panna. Optikal on klaasist läätsed, mis on küllaltki paksud ja tugevad. Punatäppidega ei anna võrrelda. See eemal seisev pleksiklaas kogub ainult mustust ning udu ning takistab normaalselt sihtimist.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #2 on: November 26, 2016, 22:02:22 »

P.S. Optika ette pleksiklaasi ei ole mõtet panna. Optikal on klaasist läätsed, mis on küllaltki paksud ja tugevad. Punatäppidega ei anna võrrelda. See eemal seisev pleksiklaas kogub ainult mustust ning udu ning takistab normaalselt sihtimist.
Praktikas on siiski olukord teine. See pleks on mul juba mingi pool aastat olnud. Ei lähe uduseks, kenasti puhas ning ilusti fookuses. Kui vahetada tahan, siis kaks auku ja uus külge. Omahind 10-20 eurosenti.
Pealegi see isetehtud läätse kaitse on ropult odav ning tugev võrreldes nn letikaubaga, mida olen näinud kaasmängijatel, mis on purunenud mängus. See kannatab kenasti lähedalt ka 150m/s laske.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #3 on: November 26, 2016, 23:13:13 »
Hangi täiskaba. Näeb ilusam välja, pluss saab peris palju nodi sisse panna.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #4 on: November 27, 2016, 01:40:38 »
Hangi täiskaba. Näeb ilusam välja, pluss saab peris palju nodi sisse panna.
Kui tead, kust võiks leida, siis võid julgelt teada anda.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #5 on: November 27, 2016, 01:47:50 »
http://gunfire.pl/product-eng-1152206396-M4-M16-type-short-stock.html
Mul endal G&G oma (vist), päris korralik tükk teine. Lõhu või pähkleid.
Piltide järgi, tundub enamvähem olema see GF oma. (Kuigi see mingi ,,short type???,,)

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #6 on: November 27, 2016, 01:55:06 »
http://gunfire.pl/product-eng-1152206396-M4-M16-type-short-stock.html
Mul endal G&G oma (vist), päris korralik tükk teine. Lõhu või pähkleid.
Piltide järgi, tundub enamvähem olema see GF oma. (Kuigi see mingi ,,short type???,,)
Seda ma tean jah, aga pikemat eelistaks siiski.


Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #8 on: November 27, 2016, 11:18:40 »

P.S. Optika ette pleksiklaasi ei ole mõtet panna. Optikal on klaasist läätsed, mis on küllaltki paksud ja tugevad. Punatäppidega ei anna võrrelda. See eemal seisev pleksiklaas kogub ainult mustust ning udu ning takistab normaalselt sihtimist.
Praktikas on siiski olukord teine. See pleks on mul juba mingi pool aastat olnud. Ei lähe uduseks, kenasti puhas ning ilusti fookuses. Kui vahetada tahan, siis kaks auku ja uus külge. Omahind 10-20 eurosenti.
Pealegi see isetehtud läätse kaitse on ropult odav ning tugev võrreldes nn letikaubaga, mida olen näinud kaasmängijatel, mis on purunenud mängus. See kannatab kenasti lähedalt ka 150m/s laske.

Saan aru, et kui vihma sajab või talvel lund siis sa ei mängi. Siis ilmselt polegi probleemi. Lihtsalt ei ole optikat näinud, mis softikuulist puruneks. Punatäpid küll, aga optika klaas on ikka paksuke.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #9 on: November 27, 2016, 13:31:22 »

P.S. Optika ette pleksiklaasi ei ole mõtet panna. Optikal on klaasist läätsed, mis on küllaltki paksud ja tugevad. Punatäppidega ei anna võrrelda. See eemal seisev pleksiklaas kogub ainult mustust ning udu ning takistab normaalselt sihtimist.
Praktikas on siiski olukord teine. See pleks on mul juba mingi pool aastat olnud. Ei lähe uduseks, kenasti puhas ning ilusti fookuses. Kui vahetada tahan, siis kaks auku ja uus külge. Omahind 10-20 eurosenti.
Pealegi see isetehtud läätse kaitse on ropult odav ning tugev võrreldes nn letikaubaga, mida olen näinud kaasmängijatel, mis on purunenud mängus. See kannatab kenasti lähedalt ka 150m/s laske.

Saan aru, et kui vihma sajab või talvel lund siis sa ei mängi. Siis ilmselt polegi probleemi. Lihtsalt ei ole optikat näinud, mis softikuulist puruneks. Punatäpid küll, aga optika klaas on ikka paksuke.
Lumega saab nagunii päris relvadel ka sihikuid lumest puhastada, kus pead läbi kahe punkti vaatama.
Muidu vihmaga ei mängi jah ning hetkeseisuga talvel väljas ka mitte selle relvaga. Vähemalt mitte enne, kui tekib Tartu piirkonnas mänge ka talvel, mis motiveeriks mind lonexi shelli ära ostma. Vihmaga olen mänginud ilma kaitseta varem, kuid siis oli optika klaas nagunii vett täis, nii et erilist mõnu nagunii sellest polnud, kui sihtida ei saanud. Sai lihtsalt edasi lastud ja vaadatud, et kuhu kuul lendab. Kui kaitse tõesti segama hakkab, siis saab selle umbes poole minutiga maha võtta.

See optika kaitse ei maksa suht midagi ja tõenäoliselt ei juhtu midagi ka ilma (netis väited, et alla 400fps ei tee midagi), aga kui midagi optikaga hooajal juhtub, siis eeldab see 50 EUR väljaminekut ning tellimist Tallinnast või välismaalt. Ma ei soovi see esimene olla, kellele Murphy külla tuleb. Sama relvaga mängin ka cqb mänge teises seades. Täpselt sama juttu kuulsin ma oma eelmiste kaitseprillide kohta, et ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kel oleks need airsofti kuulist katki läinud. Ometi olin ma peale BB-ga pihtasaamist katkised prillid näpus.  Kaitse ees on riskide maandamine. Näeb robustne välja, kuid oma tööd teeb väga hästi.


Habemik, tänud uurin.
« Last Edit: November 27, 2016, 15:15:29 by ranel »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #10 on: November 27, 2016, 18:24:09 »
Tegin mõned katsed vahepeal. Oma optikaga ei proovinud, aga mingi vana binokli ja katkise fotoka peal.



Üllatav oli see, et specna 0.4g lendasid järjest pulbriks, kui g&g 0.2g mustad lendas kümnest ühel vaid tükke.


Kui scope optika samalaadne, siis tõesti optika kaitse järgi reaalset vajadust pole.

Kuna sattusin juba hooga testimisega, siis ühtlasi testisin ka erinevaid kaitsprillide klaase. 152m/s 0.2g kuuliga.
Alustan kehvemaist.
http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?products_id=2856



Pisikesed mõrad teisel pool peale esimest lasku. Üritasin läbi ka lasta, kuid see siiski ei õnnestunud.

https://www.k-rauta.ee/ehituspood/kaitseprillid-oregon--kollase-klaasiga


Esimene pool deformeerunud. Teisel pool munas, kuid mitte mõrades.

http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?products_id=3655



Minimaalne deformeerumine. Silmade pool täiesti sile.



« Last Edit: December 06, 2016, 12:19:08 by ranel »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #11 on: December 05, 2016, 20:56:43 »
Tervist,

Vaata lehelt airsoftpro.cz
Paar varianti: http://airsoftpro.cz/en/gun-parts-upgrade/aeg-outer-spare-parts/m4-m16-parts/butt-stocks-m4-m16/pevna-pazba-pro-m16-sr16-m4-2-detail või http://airsoftpro.cz/en/gun-parts-upgrade/aeg-outer-spare-parts/m4-m16-parts/butt-stocks-m4-m16/pevna-pazba-pro-m16-sr16-m4-1-detail
Tellisin sealt ära siis uue kaba. Tuli kahe päevaga kohale. Paigaldada lihtne ja sobis ka kenasti külge. Sihiku kaitse sai ka ära võetud. Tööriistamarketis müüdi väga hea hinnaga CREE Lediga taskulampi ning sai see ära võetud. Kõigest 3 dollari eest sai ebayst ka raili külge kinnitatav taskulambi hoidja tellitud.
Relvad.ee-est sai V2 gearboxi shell ka ära tellitud. Relv hakkab vaikselt selleks valmis saama nagu vaimusilmas idee on. Uue kaba sisse mahub ikka mõnusalt nodi ja täpselt sama pikk, kui enne oli kaba seatud mul.


Prožektor on hetkel in progress.

« Last Edit: December 06, 2016, 12:16:48 by ranel »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #12 on: December 11, 2016, 18:27:44 »
Laupäeval sai oma secondary MP5 relva ümber mosfeti peale ehitatud.

Päris palju lugenud, et DMR peab võimalikult kiirelt oma lasu ära tegema. Mõtlesin, et teeks korra M4 automaadi peale tagasi ja testiks selle lasketiheduse ka ära nii 2cell kui 3 cell akuga. Siis saab mingi reaalse numbrilise võrdluse ka kätte, kui pikk see üks tsükkel siiski on.
Üksiklasu peal 152-154m/s.



vs ASG MP5 2 cell vs 3cell akuga. Kõik muu käigukasti ülekande osa puudutav on stock.
Üksiklasu peal 99-100m/s.


MP5-ga võrdlusmaterjal, kui palju see 19.5 rps siiski on. Tundub, et youtube on siiski palju jura üles lastud või muu teema, sest seal kõlavad mõned väidetavalt 30-40rps küll nagu see 19.5rps.

Lingina vormistada ei saa, kuna foorum üritab seda ümber teha kohe.
ukv.ee/ranel_isiklik/rof.wma

« Last Edit: December 11, 2016, 19:07:44 by ranel »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #13 on: December 11, 2016, 19:17:58 »
Hei, võiksid paari sönaga selgitada ka, mis numbreid seal crono ekraanil sa näidata tahad. Kas sa lasid näiteks nii 2S kui 3S ühe sessiooni ajal ja vaadata tuleks rps min/max või mida täpselt.

Seda ka, et dmr puhul valang ei ole tähtis.

Üks asi mida tahetakse on, et päästiku reaktsioon oleks kiire, selle jaoks minu arust kasutatakse pre-cock'imist, ehk relv kerib kolvi peaaegu taha välja ja siis päästiku vajutusel see saab kiirelt minema. Mind isiklikult see ei huvita väga, kuna kuul niikuinii lendab umbes sekundi enne kui jõuab mu tavalisele laskekaugusele. Pre-cock'imist peaks oskama teha see asi: http://gunfire.pl/product-eng-1152201458-Processor-unit-advanced.html

Teine asi on see, kui pikalt kostab gearboxi hääl iga lasu ajal. Mida lühem ta on, seda raskem on aru saada, et kuskohas see lask käis. Mind see huvitab, üritan selle heli nii lühikese teha kui saab. Torque mootor oleks siin kindlasti ka abiks, see saab kiirelt pöörded üles, tavamootor ei pruugi ühe lasuga täispöördeid saavutada. 3s aku on abiks jne.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #14 on: December 11, 2016, 19:39:24 »
RPM jah, vasakul üleval. Ma tean jah, et DMR puhul pole valanguga midagi teha. Lihtsalt huvi pärast sai korra ära proovitud, nüüd on M4 taas üksiklasuline. Sama sessiooni peal testisin 2 cell ja 3 cell akudega.
M4 peal on jah High Torgue mootor.

Huvitav oli näha, mida M4 teeks auto peal võrdluses MP5, mis on peaaegu originaalseisus. Arvestades, et M4-l on siiski m140 vedru sees ja MP5 peaks olema M110-ga.

Esimese lasu kiirus on muidugi teine teema.
« Last Edit: December 11, 2016, 19:44:48 by ranel »