Author Topic: 2018-06-16..17 Diversioon ja luure. (milsim) [V.A.L. Airsoft & Softair.ee]  (Read 20210 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
37 on reganud päevasele mängule mis üldiselt nagu ikka lipu hõivamine, kõik kõigi vastu jne... 1 tund 3 elu game mode ja öösel algab milsim osa kella 20:00-03:00 ja on reganud 38 osalejat :) Öine osa võib tunduda igavam kuna kindlasti tuleb ette passimist, päeval on action´t rohkem :)

50 oli... 35 inimest paeval... vaatame kus rohkem rahvast tuleb sinna mangu ja sqidame
« Last Edit: June 14, 2018, 12:21:19 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Võib tulla igav :D
Tegu siis peaks siiski olema milsimiga, nagu aru saan.
Milsim ongi igav kuid see eest rohkem väljakutseid.
hetkel rohkem nagu tava TDM tundub olevat. Aga eks saad oma
kogemuse kätte ja tulevastele mängudele kindlasti kasulikku tuleb.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Eks ma õpin jah samm haaval, kuid püüame siiski elu kõigil põnevaks teha nii päeval kui öösel. Kõige tähtsam, et mängijad rahule jäävad mängu ja korraldusega :)


Võib tulla igav :D
Tegu siis peaks siiski olema milsimiga, nagu aru saan.
Milsim ongi igav kuid see eest rohkem väljakutseid.
hetkel rohkem nagu tava TDM tundub olevat. Aga eks saad oma
kogemuse kätte ja tulevastele mängudele kindlasti kasulikku tuleb.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Õiseid mänge on vähe jah. Seega igati tervitatav üritus. Soovin EDU!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Tänud :)

Õiseid mänge on vähe jah. Seega igati tervitatav üritus. Soovin EDU!
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Ilmateade mängule.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
TAGASISIDE:

Tänud Antsule väga laheda mängu korraldamise eest! Uskumatult äge lahing oli!

Meie olime siis eriüksuse poole peal. Meid oli kokku 9 ning vastaseid 25-30 (paberite järgi). Jõudsime teha kokku kaks mängu. Mõlema mängu eesmärk oli paigaldada pomm eelnevalt defineeritud paika. Mõlemal korral see lõpuks ka õnnestus (big smile)

Esimene mäng toimus valges. Meie meeskonna esimese mängu taktika oli vastaseid eksitada ja väsitada ning nende fookust hajutada pommi panemise kohast eemale. Lihtsalt see välja ei tulnud. Vastasel oli korralik ringkaitse territooriumi ümber + patrullid. Karikakra meetodil tekitasime vastasele rünnakuid erinevatest puntidest, kuni lõpuks murdsime territooriumile sisse. Seose sellega, et meie kaks diversiooni tiimi (Kevin + Ranger ja Rene + Ants) tekitasid kahe erineva ääre peal kõvasti lärmi ja segadust, õnnestus 5-liikmelisel pommi pundil objekt hõivata ja pommi saabudes see paigaldada. Mäng läbi.

Teine mäng toimus pimedas ning pimedus andis meile taktikalise eelise. Kamba peale oli meil 8 öövaatlusseadet (koos lisadega) + 1 termokaamera. Eeldusime, et seoses jaanipäeva lähedase ajaga öövaatlus erilist eelist ei anna, kuid tegelikkuses oli metsa vahel ikka väga mugav näha ning üks surnud vastane isegi kõndis 5m kauguselt teelt mööda ning ta meid ei märganudki (videolt näha). Mereääres oli meie siluette küll näha, kuid seal näitasime ennast üksnes seetõttu, et meie väike pommi rühm vaikselt suudaks majja hiilida. Lõpuks murdsime läbi ning ka seekord saime pommi õhatud.

Väga suur tunnustus vastaste tööle. Oli näha, et tugevalt organiseeritud ja dünaamiline punt. Isegi kui suutsime korraks väikesed augud kaitsesse teha, siis üpris kiiresti lapiti need kinni. Vastased tegutsesid kenasti ühe meeskonnana ja meie elu lihtsaks ei tehtud.

Omalt poolt suur tunnustus ka eriüksuse pundile. Nii hea kommunikatsiooni ja meeskonnatööga pundi pole veel Airsofti mängitudki. Omale panin kirja mitmed teemad, mida järgmisel korral team-leadina tahan parandada enda toimetamistes, kuid meeskond oli fantastiline.

Sai natukene filmitud ka. Kahjuks panin liiga väikese mälukaardi sisse ja filmimine jäi poolikuks - seega põhilahingust kaadreid ei ole. Järgmine kord targem:

https://www.youtube.com/watch?v=R9hdr2xPzfs&feature=youtu.be

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Väike kokkuvõte mängust Diversioon ja Luure 16-17.juuni.2018.

Kogu pika lahingpäeva jooksul kogunes lisaks minule kokku 41 mängijat :) kellest 17 olid kohal täis pika 24h aja, 9 päevasel mängul juurde ja 15 mängijat öösel lisaks :) Kahjuks jättis registreerunustest 16 inimest kohale tulemata, kuid pole hullu, päev ja eriti öö olid ikka väga põnevad lahingud :)

 Tänud Arturka´le kes päeval hea game mode´i välja pakkus snaiperite eriüksus vs. automaaturid, see kiskus ikka väga põnevaks :) Tänud Rix airsoft youtube kanalile live streami eest :) Kahjuks ei saanud Kris seekord veel osaleda, kuid ootame teda kindlasti juba järgmisele meie mängule 1.juuli :)

 Õhtune lahingu algus küll venis natukene, kuid seda põnevam oli lahing. Üks mängija sai ka loosi teel võimaluse osaleda eriüksuse poolel ning mängija öövaatluseadmega mis oli ikka väga lahe. Korraldajana oli ka minul see võimalus antud aparaat järgi proovida ning see oli klass omaette. Tänud www.falconclaw.eu sellise võimaluse eest :)

Tänud ka www.softair.ee kinkekaardi eest, mille loosisummaks sedapuhku oli 25€, õnnitlen veelkord Martin Sandermat.

Kogu mängupäeva jooksul ei esinenud mängijate vahel mingeid konflikte, kogu mäng oli sõbralik ja väga mõnus :)

Väike kivi nüüd ka nende kapsaaeda kes registreerusid, kuid ei tulnud kohale. Oli mitu registreerunut kellel oli ka relvarent märgitud ja seetõttu rentisin ma spetsiaalselt juurde relvi oma raha eest, et kõik osalejad saaks mängida, et oleks tore kui te teataksite mõned päevadki ette, et te loobute ja ei tule mängule, et korraldaja saaks siiski arvestada sellega, et mitu relva juurde rentida ja mitu rentimata jätta, sest ka see on kulu ja lõpuks mitte just väike kulu kogu korralduse juures.

 Nüüd siis natukene ka korralduskuludest neile kellel huvi ise mõni mäng korraldada. Kogu kulu seekord kõigele, kohvi, vesi (70L) supp, rendirelvad (millest osad siiski renti läksid ja tõid raha mulle tagasi), ohutuslindid, käe ümber märgistusteip, küttekulud kohale sõiduks, lamineeritud värvilised kaardid tuli kokku pea 200€, täpsemalt 196€.

Edaspidi rendin kohapeal välja ainult need relvad mis mul endal on, et kes ees, see saab, ülejäänud kes ei jõua relva broneerida peavad endale ise relvad kusagilt rendist vaatama.

Kuid tagasi mängu hea osa juurde. Tänud kõigile kes kohale tulid ja tegid selle päeva ülimalt lõbusaks ja mõnusaks. Kuigi öine lahing oli planeeritud kestma kella 3:00´ni, siis lõpetasime kell 1:00 kuna kõik osalejad olid ikka korralikult läbi :D Öö mängul võitis kahel korral eriüksus kellel õnnestus esmalt õhata kasarmu ja teisel korral staap :D Aga ega need võidud ei tulnud mitte kergelt, nende võitude nimel tuli valada palju higi ja tunda korduvalt korraliku valu vastastelt :D Wortex´i meeskonna juht kes asus baasi juhtima tegi väga tublit tööd ja ega ei olnud eriüksusel üldse mitte lihtne rünnata :D

 Veelkord Tänud kõigile osalejatele hea mängu eest :)

 Tänud ka Margus Pärn hea idee eest lisada surnualadesse vesi ja kommid mis mängijatele tõesti palju abiks on ning annavad energiat mängimiseks ka selliste palavate ilmadega :)

 Tänan ka abilisi kes aitasid mul juba reede õhtul ala märgistada, Raul, Martin, Kristo, Siim, väga tubli töö, ilma teie abita oleks see mulle üksi võimatu ülesanne olnud :) Loodan, et viitsisite selle pika kokkuvõtte läbi lugeda ikka ja kui ei viitsinud pole ka miskit hullu :D Tänud osalejatele ja kohtume taas järgmistes lahingutes :D

 Rohkem pilte ja videosid meie grupis https://www.facebook.com/groups/602769200100336/

 Ja peaaegu unustasin meie Läti sõbrad kes tulid kohale mängu öisele osale Valkast :D Edgars Skruodis ja Mikus thank you for nice game and bomb you provided for this game :)
« Last Edit: June 18, 2018, 19:30:40 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Rando1204

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Tere

Minu jaoks oli see mäng hästi huvitav kogemus. Päevastel mängudel sain ise kõvasti madistada ja joosta korralikult ning õhtul läks minu lahingu pidamine ümber kõvaks mõttetööks. Suur tänu meie öistele vastastele, pakkusite mulle suurepärast võimalust ragistada ajusid, et teie vastu meie baasi kaitsta.
Suur aitäh ka teistele, kellega koos sai päeval ja öösel koos higistatud ning sääskede poolt söödud. Teie tegevused toimisid suurepäraselt ja minu jaoks oli väga kergendav kuulda kui raadios kanti ette vastase kontaktist, kus vastane sai pihta ja meie pool kaotusi ei kandnud. Korraldajad korraldasid väga huvitava mängu ja päeva. Oleme juuli kuus tagasi rivis ja võitlusvalmis.

Wortex lahinguvälja juht
Rando
Rando1204
Wortex Airsoft lahinguvälja juht

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Tere

Minu jaoks oli see mäng hästi huvitav kogemus. Päevastel mängudel sain ise kõvasti madistada ja joosta korralikult ning õhtul läks minu lahingu pidamine ümber kõvaks mõttetööks. Suur tänu meie öistele vastastele, pakkusite mulle suurepärast võimalust ragistada ajusid, et teie vastu meie baasi kaitsta.
Suur aitäh ka teistele, kellega koos sai päeval ja öösel koos higistatud ning sääskede poolt söödud. Teie tegevused toimisid suurepäraselt ja minu jaoks oli väga kergendav kuulda kui raadios kanti ette vastase kontaktist, kus vastane sai pihta ja meie pool kaotusi ei kandnud. Korraldajad korraldasid väga huvitava mängu ja päeva. Oleme juuli kuus tagasi rivis ja võitlusvalmis.

Wortex lahinguvälja juht
Rando

Tänud tulemast, teie meeskonnaga on väga põnev mängida nii poolt kui vastu, ootan huviga teie kasvu ja arengut sest tean teie ambitsioone. Olete väga tublid ja ühte hoidvad. Sinu töö baasi komandörina tugev 4, et jätame natukene arenguruumi veel :D Iga kell on rõõm Teie meeskonnaga koos mängida :) Annan ka edaspidi parima endast stsenaariumite kirjutamisel ja korraldamisel, et põnevust jaguks kõigile :) Tundub, et selline pika päeva pooleks jagamine toimib väga hästi võimaldades kolmel erineval grupil osaleda, et kes saab ja tahab ainult päeval, kes öösel ja need kes kogu pika mängu tahavad mõnuleda :) Kohtume taas peale Jaanipäeva, loodetavasti samal pool, oleks au olla lahingus sinu alluvuses :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Siit ka Rix airsoft järelvaadatav live stream mängult :) https://www.youtube.com/watch?v=yFe1gb2mA-I&feature=youtu.be
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Osalesin ainult päevases osas, kuna tahtsin järgmine päev puhanuna rummu mängule jõuda.. mõned mõtted siiski.

1. Osaledes ise päevases ja lugedes siin lisaks õhtuse mängu tagasisidet siis minu meelest ei olnud küll tegu mil-sim üritusega, vaid tavalise n-ö pühapäeva mänguga, millest osa toimus lihtsalt  pimedas. Õnneks tulin mängule juba selle eeldusega, et tegu ei ole mil-sim ürituse, vaid tavalise pühapäeva mänguga, seega selles osas pettumust ei olnud, mäng toimis ilusti.

2. Minu meelest oli see mäng ehe näide, miks on oluline ala kooskõlastamine omanikuga. Tulin mängule eeldusega, et ala kasutamine on kokku lepitud kuid, nähes seda konflikti tsiviilisikuga, kus jäi füüsilisest kontaktist väga vähe puudu, sain aru, et seda ei ole tehtud ja peale seda lahkusin mängult. Ei tea, kas politsei tuli kohale või mitte, eks korraldaja oskab seda ise kommenteerida. Lisaks nagu ma aru sain, oli ka keskkonna ametiga mingisugune situatsioon enne õhtust mängu, kuid seda ei oska täpsemalt kommenteerida..pikk jutt lühidalt, seda kõike oleks aidanud vältida ala kooskõlastus.

3. Suitsetamine metsas. Teadupärast on hetkel eriti tuleohtlik aeg ja selline tegevus on päästeameti poolt metsas keelatud, sellegipoolest seda tehti (sh korraldaja) ja konid lendasid sujuvalt metsa alla maha.

No hard feelings..aga need olid asjad, mis jäid mind isiklikult häirima.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Osalesin ainult päevases osas, kuna tahtsin järgmine päev puhanuna rummu mängule jõuda.. mõned mõtted siiski.

1. Osaledes ise päevases ja lugedes siin lisaks õhtuse mängu tagasisidet siis minu meelest ei olnud küll tegu mil-sim üritusega, vaid tavalise n-ö pühapäeva mänguga, millest osa toimus lihtsalt  pimedas. Õnneks tulin mängule juba selle eeldusega, et tegu ei ole mil-sim ürituse, vaid tavalise pühapäeva mänguga, seega selles osas pettumust ei olnud, mäng toimis ilusti.

2. Minu meelest oli see mäng ehe näide, miks on oluline ala kooskõlastamine omanikuga. Tulin mängule eeldusega, et ala kasutamine on kokku lepitud kuid, nähes seda konflikti tsiviilisikuga, kus jäi füüsilisest kontaktist väga vähe puudu, sain aru, et seda ei ole tehtud ja peale seda lahkusin mängult. Ei tea, kas politsei tuli kohale või mitte, eks korraldaja oskab seda ise kommenteerida. Lisaks nagu ma aru sain, oli ka keskkonna ametiga mingisugune situatsioon enne õhtust mängu, kuid seda ei oska täpsemalt kommenteerida..pikk jutt lühidalt, seda kõike oleks aidanud vältida ala kooskõlastus.

3. Suitsetamine metsas. Teadupärast on hetkel eriti tuleohtlik aeg ja selline tegevus on päästeameti poolt metsas keelatud, sellegipoolest seda tehti (sh korraldaja) ja konid lendasid sujuvalt metsa alla maha.

No hard feelings..aga need olid asjad, mis jäid mind isiklikult häirima.

Riigimetsas ei ole vaja mingit kooskõlastust, vähemasti senini pole ma leidnud veel mitte ühtegi seadusesätet selle kohta, RMK oma lehel on märge, et kuni 50 osalejaga üritusele pole luba vaja, maastikukaitsealade kohta kehtib vastav määrus iga maastikukaitseala kohta eraldi kus kõik täpselt kirjas. Konfliktis tsiviiliga mitte mingit füüsilise kontakti ohtu ei olnud ja seda poleks ka mitte mingil juhul tulnud, sest me ei läinud sinna kaklema, vaid mõnusalt aega veetma :) Tsiviil ise saabus kohale juba algselt ärritununa ja ei olnud nõus algusest peale rahulikult ja viisakalt suhtlema ning kompromissi otsima milleks oleks igati võimalus olnud. Politseid kohal ei käinud, keskkonnainspektsioon käis aga küll, kuid inspektorid ilmselgelt kas ei teadnud seadusi või siis teadlikult vassisid, et riigimetsas võib viibida ainult päikesetõusust päikese loojanguni ja telkida võib riigimetsas 24h ehk ühe ööpäeva järjest. Sellest ka V.A.L. Airsoft gruppis arutelu.

Mis puutub üritusse, siis jah, jäi täpsustamata, et tegu pole 100% milsim´ga, vaid alles sammuga sinna poole ja mängu päevane osa oligi algusest peale mõeldud tavalise mängupäevana neile kes öösel osaleda ei saa kuid soovis sel päeval minu korraldatud üritusel siiski mängida :)

Mängu öine osa oli siiski juba rohkem milsim sarnane, kuid mitte veel päris see kõige õigem asi, kuid ma mainisin ka kohe alguses ära, et sellise formaadi korraldus on minu jaoks esmakordne ja ärge pange pahaks kui kohe miski asi ideaalselt välja ei kuku :) küll ma õpin samm haaval :) Ilmselgelt ei viitsinud sa vist mängu sissejuhatust lõpuni lugeda kus on ära mainitud, et tegu on milsim´i laadse mänguga ja et see mul esimene katse ja et jätsin endale ka kohe alguses õiguse muuta nii stsenaariumi kui ka mängu toimumise asukohta :) Seepärast palun kõigil eelnevalt võtta natukene aega ja lugeda läbi kogu see pikk tekst mis algseltkorraldaja poolt ürituse kohta lisatakse, et siis hiljem igasugu pettumust vähendada :)

Jah metsa all tõesti suitsetati ja siin pole mingit õigustust, siin tuleb mulle kindlasti tuhka pähe raputada. Mis aga puutub minu konide sujuvalt metsa alla laiali lendamisse, siis ärgem siiski ka liialdagem :) Kõik konid kustutati ülima hoolikusega mis muidugi ei õigusta kuidagi metsa all suitsetamist.

No hard feelings..Igasugune tagasiside on tervitatav ja oodatud, kaasaarvatud ka negatiivne, sest see aitab kaasa korralduse parendamisele :) Kahju siiski, et arvasid nagu oleksin ma eksinud ja antud riigimets on mõne ametniku eraomand, et nii see kindlasti pole :) Aga kui oskad mulle ehk leida selle seadusepügala paragrahvide rägastikus kus on nõue, et peab taotlema luba ja tegema kooskõlastusi ükskõik mis arvu osalejatega üritustel/sõprade koosviibimisel, siis oleksin sulle väga tänulik selle eest, sest ise ma seda seadusepügalat pole veel leidnud, kuigi olen juba mitu tundi tuhninud internetis, pigem olen leinud ainult määruseid, korraldusi jne... mis ütlevad, et riigimetsas alla 50 osalejaga ürituse tarbeks luba taotleda pole vaja.

Õnneks enamusele osalejatest mäng meeldis ja korraldusega jäädi rahule ning kõik toimus plaanipäraselt ilma suuremate tõrgeteta :)

« Last Edit: June 18, 2018, 16:03:30 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Ma juba aimasin sellist vastust aga ma siis proovin uuesti. Teemaks ei ole üldse see, kas seadusest tulenevalt on kellelgi Õigus või mitte ja kas midagi peab tegema või ei pea. Kogu point on selles, et kooskõlastus oleks aidanud vältida/lihtsustada neid olukordi, mis seal tekkisid. Tsiviilisikule mõjub omaniku luba palju mõjuvamalt kui see, et mina jõudsin enne ja sellest tulenevalt on minul eesõigus..

PS. Lugesin sisukirjeldust ja sellepärast mainisingi, et ei oodanud sealt mil-sim üritust, vaid tavalist pühapäeva mängu, mis päevane osa ka oli. Lihtsalt seda mil-sim sõna on viimasel ajal üsna meelevaldselt kasutatud üritustel, millel puudub otsene seos reaalse mil-sim formaadiga isegi kaudses mõttes.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Ma juba aimasin sellist vastust aga ma siis proovin uuesti. Teemaks ei ole üldse see, kas seadusest tulenevalt on kellelgi Õigus või mitte ja kas midagi peab tegema või ei pea. Kogu point on selles, et kooskõlastus oleks aidanud vältida/lihtsustada neid olukordi, mis seal tekkisid. Tsiviilisikule mõjub omaniku luba palju mõjuvamalt kui see, et mina jõudsin enne ja sellest tulenevalt on minul eesõigus..

PS. Lugesin sisukirjeldust ja sellepärast mainisingi, et ei oodanud sealt mil-sim üritust, vaid tavalist pühapäeva mängu, mis päevane osa ka oli. Lihtsalt seda mil-sim sõna on viimasel ajal üsna meelevaldselt kasutatud üritustel, millel puudub otsene seos reaalse mil-sim formaadiga isegi kaudses mõttes.

Kindlasti lihtsustaks mingi paber asja, kuid ega nende paberite sebimine lihtne ei ole ning ametnikud kipuvad olema nagu näha meelevaldsed, seadusi mitte tundvad või neid tõlgendavad kuidas nemad tahavad lootes ära kasutada inimeste teadmatust, et põhimõtteliselt oleks asjaajamisel vaja kõrvale juba juristi sellisel juhul kes seaduseid oma töö tõttu läbi ja lõhki tunneb. Ja sellise ühe tsiviili pärast läbida mingit ametnikega jagelemise kadalippu ma küll ei soovi ja õnneks selliseid närvilisi tsiviile satub väga harva mängude piirkonda, enamus inimesi on igati mõistvad ja sõbralikud kui neile asja viisakalt selgitatakse ning nad ei pane üldse pahaks, et see 1 päev ei pääse harjutud teed pidi sinna kuhu soovitakse :)

Konflikt antud närvilise isikuga oleks üldse ära jäänud kui ta oleks olnud algusest peale rahulik ja selgitanud rahulikult oma soovi milleks oli ilmselgelt vaid 15-20 minutit meres ennast jahutada ja meil oli samal ajal paus mis poleks takistanud ei teda ega ka meie edasist mängu :) Viisakus peab olema vastastikkune, ei saa nii, et üks osapool on viisakas ja kui teda närviliselt sõimama hakatakse jääb kõrvad löntis passima, et nujah mök mök. Inimesel oli võimalus viisakalt ja rahulikult suhelda, kuid tema seda võimalust kasutada ei soovinud ning oli närviline juba siis kui meie juurde jõudis, korduvad viisakad palumised rahuneda ja viisakaks jääda vilja kahjuks ei kandnud :( ja ka minu kannatus pole terasest.

Seega korraldan ma mänge ka edaspidi vastavalt nendele määrustele ja sätetele mis olen suutnud pika tuhnimise peale RMK ja keskonnaameti lehelt ning riigiteatajast leida :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!