Tavafoorum > Üldine jutt

Lonex gearboxid

(1/3) > >>

Bjorn:


Täna sain näppida sellist asja nagu Lonex ver.2 ja ver.3 gearbox korpust. Muidu näeb välja nagu tavaline gbox, kuid lähemal vaatlusel selguvad huvitavad pisiasjad. Uue boxiga on komplektis 8mm laagrid (Jaapani päritolu, mitte hiinlased), selector plate vastavalt valitud relva mudelile ning tapet plate. Esimesed kaks on standard, kuid milleks tapet plate? Lähemalt vaadates selgub, et tapet plateil on esiosas väljalõiked tehtud. Põhjus on selleks samuti olemas - gearboxi silindri akna esimesed nurgad on tugevdatud pea 2x paksema materjaliga, kui seda on tavaline gearbox. See omakorda nõuab kas Lonexi enda tapet plate kasutamist või mõne teise tootja tapet platei viilimist. Midagi keerulist ei ole, kuid tugevdus on massiivne. Lonex ise väidab, et testisid oma boxi 190-se vedruga 8000 lasku ning box jäi terveks. Lisatud pildilt on näha lisatugevdused silindri akna esiosas. Üritan mõne parema pildi teha lähiajal, et parem ülevaade saada uuendustest.

Hea on näha, et mõni airsoft tootja mitte ainult ei kopeeri olemas olevat disaini, vaid üritab ka parandada seda ja muuta tooteid vastupidavamaks.

Kas purunenud ver.2 gearboxid on kaduv nähtus? Rääkisin ühe soomlasest aktiivse relvade tuunija ja parandajaga, kes kinnitas, et see box on vastupidav. Ta ise testis seda M160 setupiga edukalt.

P.S. Ka Ver.3 gearboxil on samad tugevdused  tehtud. Nüüd vaja huvilist, kellele ehitada max ROF+RPS setup, et näha vastupidavust :P

Stay tuned...

Edit: tegin pildid ka... Viimasel pildil võrdlus stock G&G ver.2 gearboxiga. G&G boxil on nurgad ilusasti ümaraks puuritud, kuid materjali paksuse vahe on tuntav.






Pahandus:
Lonex on mujal maailmas juba ammu tuntud kui üks tipptootja v2 gearboxidel. jätab igasugused S****MAD pika puuga selja taha :)
Saadavusega aeg-ajalt probleeme, kuid hakkab vaikselt paranema vist.

Bjorn:
Hetkeseisuga Eestis saadavusega probleeme ei ole.
Hetkel veel üleval ei ole, kuid Relvad.ee poes ootavad jupid uusi omanike virnades. Tallinna kohalikud võivad juba kaeda poes ise.

ASH:
Skeptik nagu ma olen siis mind isiklikult paksem materjali kasutus küll julgemaks ei tee . Kui materjal on rabe siis külma ilma puhul ei anna see ju piisavat tugevust ka lisa millimeetri kasutamisel paksuses . Bjorn kui sul vähegi võimalust on siis anna valmis boxile -20 kraadi külma ja siis testi 120se vedruga , rohkem ei ole vast vaja , siis saab tõestuse meie kliima tarbeks .
Tänan tähelepanu eest !

Bjorn:
Seni kuni ei ole enda käest tõestust võtta, siis olen ka ise edaspidi teatud määral skeptiline. Olen isegi ICS ver.2 ülemise boxi puruks suutnud lasta.

Esialgu toetun sellele, mida olen mujalt lugenud/kuulnud ja mida lubab tootja ise. Selle esialgse hinnangu alusel on tegemist tuntavalt tugevama boxiga, kui tavaline ver.2 on. Aga sellest natuke hiljem veel juttu. Stay tuned...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version