Author Topic: Jaanipäev  (Read 8388 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jaanipäev
« on: June 21, 2014, 08:20:07 »
Pool aastat möödus kiiresti. Minu elu parimad adrenaliinikamad seiklused olid just tänu militaarseiklusele.
Olen väga tänulik, et olete mind talunud ja õpetanud.

Soovin kõigile mõnusat Jaani!!!
Margus

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jaanipäev
« Reply #1 on: June 26, 2014, 18:12:11 »
oh jaaniaeg oh jaaniaeg
saigi läbi tore aeg

Nüüd olen tagasi siin Teie seltsis.
Loodetavasti oli kõigil mõnus jaaniaeg.

Me pojaga esinesime sugulastele (ca 10 inimest) militaaretendusega (ca 10 min), enne jaanitule süütamist.  Stsenaarium: igast suunast ründasid metslased (õhupallid) meie jaanitule kohta, kes soovisid meid ära ajada ja ise tuli süüdata. Meie ülesanne oli nad maha võtta ja ise sädemeheitjaga (Gerber) lõke süüdata. 
           Alguses olime pojaga peidus, pealtvaatajate lähedal, poja 3m võsas ja mina 5m kaugusel laenatud maskeerimisriietuses. Meid ei märgatud. Kolmas raadiosaatja oli valjuks keeratuna pealtvaatajate keskel, mille kaudu tutvustasin suundi (kella ajad) ja meie plaani. Samuti oli ka nende ees väike kaart, kus ruudustik tähtede ja numbritega -nagu meie lahinguteski.

Esmane ülesanne oli puu otsas kaks snaiprit maha võtta ja kindlustada jõe äärne, et jõelt kahe kiirkaatriga (õhupallid penoplastidel) lähenevad metslased ei saaks maabuda. Suitsugranaat, snaiprid maha ja erineva liikumisega kaatrid maha- juba kuuldus plaksutamist pealtvaatajatelt.

Siis laskusime põlvele ringkaitseks ja ütlesin pealtvaatajatele, et kuulsin staabist, et tsoonist A3 tulevad järgmised metslased, et palun öelge, mis kella suunas see on. Kartsin, et vaatajad (vanuses 3a kuni 89a) ei tule mänguga kaasa, aga õnneks asuti kohe kaarti uurima ja peagi saime teada õige suuna. Planeerisime pojaga valjult (et pealtvaatajad kuuleksid) järgnevaid liikumisi ja võtsime järgnevad maha automaatidega ja võsa juurde jõudes tungisime sisse püstolitega, isegi peenikesed tugevad õhupallid purunesid - jälle hõisked ja plaksutamine.

Järgnevalt võtsin matseetaga maha ühe ninja (riietatud redelist nukk, millel tsikli kiiver peas) nii, et matseeta jäi kiivrisse seisma ja penoplastist ninja purunes käe löögiga - hõiskeid ja plaksutusi ei järgnenud - ehmatati vist ära.

Kaks korda palusime ka vahepeal pealtvaatajate abi suuna teada saamiseks.

Kahe järgneva erisuunalise rünnaku vahel sain käest "haavata", andsin pojale suure noa „võta noaga kuul lihasest välja (ise piilusin vaatajate reageeringut), siis poja tõmbas peale skuti (mis ka Afgaanis olnud ja päris verd näinud), "keeras" vere kinni ja pakkus molle selja taskust "viskit" valu vähendamiseks. Pakkusin, et ta võib ka lonksu võtta. Poja "ainult lonksu?", mina " vaata et vanad ei näe". Ise jälgisin vanade ehmunud pilke, aga õnneks saadi peagi aru, et toimub etendus.

Peale lõpu rünnakut ja kraapsu oli suur hõiskamine ja korralik aplaus ning jaanitule süütamine õnnestuski.

Oli alles elamus, esinemisest uskumatu vibra sees.

Peale lahingut said huvilised proovida täpsust lasta.

Järgmine etendus toimub juuli keskel suuremale seltskonnale.

Kui tahad ka meid oma üritusele esinema kutsuda, siis anna julgelt teada.

Lahe oleks
kui meie "teatritrupp" suurem oleks...

« Last Edit: June 16, 2016, 13:24:01 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jaanipäev
« Reply #2 on: June 23, 2015, 09:24:12 »
Aasta jälle möödas, aeg lendab kiirelt.

Aga tänu Teile lugupeetud Airsofterid, oleme saanud seda aega mõnusasti kasutada, mängides maailma parimat sportliku ajaviidet - airsofti.
Palju tänu!

Soovin kõigile mõnusaid Jaanipühi!!!

Tervitab Margus

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jaanipäev
« Reply #3 on: June 22, 2016, 12:12:27 »
Aeg lendas kiirelt, jälle Jaanid käes.
Õnneks võtab Airsoft natukesekski aja maha ja saad elu nautida ja koguda võimsaid elamusi ning häid mälestusi.
Huvitav on tagantjärgi lugeda mitme aasta taguseid mälestusi lahingutest.

Airsoft on juurde andnud ka häid uusi tuttavaid ja sõpru. Kuna mu tutvusringkonna sõbrad muutuvad aina laisemaks/mugavamaks ja pelgavad looduses kauem olla, siis püüan leida uusi sõpru airsofterite hulgast. Ja mõnega juba mõtlemegi ühiseid kalapüüke ja loodusüritusi.
Soovin ka leida huvilisi, kellega hiljemalt järgmise aasta suve lõpu poole kummipaadi matka teha Emajõe Suursoosse ja Alam-Pedja Looduskaitse alale. Aga seda arutame siis mujal.

Mida põnevat on toimunud sel aastal?
Minule jättis kõige sügavama mulje Rutja mäng, huvitavaima sisuga oli Männikul keeruka põneva sisuga mäng, kus osales umbes 120 mängijat, rahavaarvult võimsaim oli Vene hooaja avamine Humalas. Väänas ja Humalas oli veelgi põnev luurata ja mängida.
 Minu jaoks oli huvitav avastada Paljassaart ja Järve metsa ning seal proovi mängud.

Kahjuks oli ka palju ära ütlemisi, kus oleks tahtnud proovida mängida.
Suurim ära ütlemine, millest kõige rohkem kahju on Koplis Marati 5 väga suurte sisepindadega. Aga mõistan omanikke, kes ei viitsi mingi väikse raha eest aega raisata.

Tore on, et kolmapäevak kuidagigi jätkub ja et leidub uusi mängude korraldajaid.
Kahju, et SummerCamp pole. Vähemalt üks väljasõit tuleb juuli keskel Hiiumaale, ootan põnevusega ja saab olema hea vaheldus.

Hea on see, et uus põlvkond tuleb peale ja foorum muutub foorumiks.
Palju tänu X-Force´le, Relvad.ee´le  ja Militaarseiklusele hea koostöö eest!

Militaarseiklusele eesotsas Marekiga teen sügava kummarduse uue põlvkonna noorte kasvatamisel ja treenimisel. Nad on lõbus ja osav seltskond, kellega igav ei hakka.
Marekil on kaks head abilist vennad Kristofer ja Venna, kes on suure töö ära teinud.
Ka viimasel kolmapäevakul nägin kuidas Krsitofer noori aitas ja juhendas, see ei ole kerge töö, aitäh!!!


Mis Sinule sel aastal meeldis?

Soovin kõigile mõnusaid Jaanipühi!
« Last Edit: June 22, 2016, 12:20:51 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jaanipäev
« Reply #4 on: June 23, 2017, 12:24:31 »
Head Jaani kõigile!!!
Tore on jälle teha kokkuvõtet viimasest poolest aastast.

UUED:
Mulle on hakanud silma, et sel poolaastal on meile rohkem uusi liitunud. Mängudel on järjest uusi nägusid ja see teeb rõõmu. Kui eelviimasel kolmapäevakul üks noorhärra rentis, siis nüüd Klooga mängule tuleb juba oma varustusega, seega sai pisiku külge. Palju edu uutele!!!

TOIMUNUD:
Ägedaid mänge oli küllaga. Uus rekord arv 570 mängijat hooaja avamisel oli üks meeldejääv mäng.
Minule oli meeldejäävamad veel Iron Sky, USMC –Männiku mäng, Narva mäng jättis sügava mulje.
Meie klubiga sai päris paljudes kohtades koos mängida.
Minu mängudest oli mulle huvitavaim Vääna dessant.

Ma polnud veel mänginud Klooga järve ääres ja Türisalus, mis mõlemad täitsa huvitavad mängukohad.

Kui nüüd mõtlen, et milline neist kõige meeldjäävaim mäng oli, siis vaieldamatult Iron Sky.

MIDA UUT:
Meie ellu on lisandunud Airsoftracker, mis püüab meie ala propageerida ja aktiivsemaks muuta. Esialgu veel harjumatu, aga kui harjume, siis on see meile oluline abiline. Airsoftracker aitab meid, meie saame Airsoftrackerit toetada sellega kui regame ja maksame läbi Airoftrackeri, mitte ei maksa kohapeal sulas.

Ise sain esmakordselt läbi viia talihooaja mängud nii talihooaja avamise ja lõpetamisega. See sisaldas iga kuu 1-2 mängu, ka Paljassaares, Väänas ja teistes kohtades.

Mul on suur rõõm ehitada niiöelda silda eesti ja vene foorumi vahele sõprusmänguga Kloogal.
Olen tänulik, et mõni tahab minuga koos mängu korraldada. See annab mulle palju häid kogemusi juurde.

Sellesse poolaastasse mahtus ka mängumaksu tõus. Kui veel aastalõpuni maksid pühapäevamängud 2-3 eur, siis läksin uuest aastat kaasa soovitusega tõsta mängumaks 5 eurole. Ja nagu näha, mängijaid ei vähenenud.

Mängu korraldamises lisandus minul koostöö Militaarseikluse relvarendiga, mis on andnud hea võimaluse lisakopika teenida ja lihtsustada rentijatel relv kätte saada ja tagastada.
__________________________________________________________________________________________
X-Force-ga on ka tore koostööd teha, kui nad mu mängudele oma rendi reklaami välja panevad, siis on kohe osalejate arv suurenenud, aitäh!!!

Korraldajana oleksin tänulik kui mängijad teatavad aktiivsemalt oma osalemisest mängul, sest mida rohkem on teatajaid, seda suurem seltskond on lisandumas. Ja me ju kõik soovime, et mängul oleks rohkesti osalejaid.

MEIE FOORUM:
Bjorni vihje (tulge lööge rahapatakaga pikali ja võtke asi üle) loodetavasti ei tähenda, et ta plaanib loobumist. Mina olen endiselt seisukohal, et kui igaüks maksaks näiteks 1 eur/kuus foorumi omanikule, siis oleks täitsa arvestatav motiveeriv summa foorumi ülalpidamiseks. Kui õigesti aru saan, siis on meie foorumis 1399 liiget?
Ilmselt on see foorum siin paljudele mängijatele kõige olulisem kohtumispaik, tänu millele me üldse oma hobiga tegeleda saame, siis miks mitte toetada. Maksmine võiks olla vabatahtlik, mitte tingimus siin olemiseks.
 
 Korraldajana olen ka valmis lisa maksma iga mängu pealt näiteks nii, mängumaksuga kuni 3 eur foorumile 5 eur/mäng ja mängumaksuga üle 3 eur 10 eur foorumile. Kui ka teised korraldajad sama teeksid, siis tuleks ka lisa summa foorumi omanikule.

Kõlas ka vihje, mis eelmise foorumi (kui õigesti mäletan oli nimi Hobby….) üks lõpetamise põhjus olevat olnud liiga informatiivseks muutumine. Olen aegajalt edukalt foorumi vaikuse vältimiseks postitanud teemasid, mis äratab foorumi jälle ellu, võimaldades ka ilmselt lahingutes mitte osalevatel kriitikutel end välja elada. Ja lugemist on siis jätkunud kõigile. Jah, see paras risk mulle, mind vihkajate arvu suurenemisega.
Aga igas vaidluses on ka mingit kasulikku infot edasi liikumiseks.

AIRSOFT EESTIS:
Hea on vaadata kuidas Tartu on arenenud suureks keskuseks tänu Tartu Militaarseikluse  Haraldi tänuväärt eestvedamisele ja ka väga oluline töö noortega Haraldilt ja Tallinna Mareki Militaarseikluselt. Tallinna Militaarseikluses on väga lahe seltskond hea käsuliiniga. Sealsed härrad Venna, Enriko ja Klaivert teevad tõsist tööd meile uute mängijate koolitamisega, vabandan kui jätsin kedagi nimetamata!!!

Pärnu on väga aktiivne keskus nii pühapäeva kui ka kolmapäevakutega, palju edu ka teistele piirkondadele!!!,  ja kutsuge ikka mängima.
Lahe teema on nüüd 25-l Haapsalu ja Pärnu vaheline lahing. Julget pealehakkamist ja edu ka uutele korraldajatele!!!

Väga loodan, et suvel veel mingi suurem (ka mitme päevane) mäng ka tehakse...

LÕPETUSEKS:
Sügav kummardus mängijate ees, kes praegu ka meie riiki kaitsevad!!! Täna avastasin ühe veel sellise meie hulgast.

Tore oleks ka teiste muljeid möödunust ja järgneva perioodi ootustest siin lugeda.

Lahedat Jaani ja põnevaid mänge järgneva aja jooksul!!!
« Last Edit: June 23, 2017, 12:37:02 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jaanipäeva tervitus!!!
« Reply #5 on: June 22, 2018, 18:24:48 »
Head Jaani kõigile!!!

Pool aastat lendas jälle kiirelt.

Hea on näha, et uusi  korraldajaid on juurde tulnud. Mõned korraldajad on arvanud, et nad ei mahu ära ja siis proovitakse konkurente nõrgestada. Aga õigem oleks ikka korraldajatel koostööd teha ja ühise eesmärgi nimel sõbralikult koos tegutseda.
 
Hea on näha suurt aktiivsuse tõusu Rakvere piirkonna korraldajatelt, kes on meile palju uusi alasid tutvustanud.
Tore üllatus, et Keilas on aktiivne klubi, kes korraldab nii mänge kui ka treenivad airsoftereid ja neil seal päris suur seltskond.

Julgustan veel uusi korraldajaid proovima ja meile vaheldust pakkuma. Eks see algus võib olla raske, aga korraldamise uued kogemused ja elamused annavad elule head vürtsi juurde. Proovige ja teete oma elu põnevamaks. Vaatamata oma 79-le korraldatud mängule on iga uue mängu korraldamine midagi uut ja adrenaliini pakkuv.

Juurde on tulnud ka palju mängijaid. Aitame ja toetame nende kohanemist airsoftiga.
Viimasel poolaastal on ka juurde tulnud kaks väikest ala Tallinna servas, kus saab intensiivsemaid mänge teha.
___________________________________________________________________________

Talvel oli paraku kurjust päris palju nii mängudel kui foorumis, aga eks me läbi raskuste ja erinevate kogemuste õpime teineteist ja airsofti paremini tundma. 
___________________________________________________________________________


Natuke teades, kui suurt tööd teeb Tallinna Militaarseiklus meile uute airsofterite kasvatamisel ja tulemused on juba ammu näha. Väga osavad ja lahedad noored on sealt sirgunud,  kellega lisaks lahingus osalemisele saab ka koos mänge korraldada (minu viimatine  uus kogemus hr Enriko´ga).

Hea oli taas näha kogemustega mängijat ja korraldajat Bjorni meile milsimi korraldamisega. Selliseid raskemaid mänge on paraku väga vähe.

Soovin jõudu ja edu ka aktiivsematele airsofteritele, kes treenivad meid esindama rahvusvahelisteks võistlusteks. Põidlad pihku!
___________________________________________________________________________

Sain juurde palju tutvusi, uus koostöö kogemus RMK-ga, jätkuv koostöö Sega´ga.
Oli ka äraütlemisi alade omanikelt nagu näiteks Vääna puhkekodu ala ja Paljassaares 2 ala.

Hoiame kokku, toetame teineteist ja naudime enda hobi täiega!!! 

Hea oleks ka teiste mõtteid siin lugeda, et kuidas aeg möödus ja mida loodetakse järgnevalt ajalt...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jaanitervitus
« Reply #6 on: June 21, 2019, 17:49:40 »
Häid Jaanipühi kõigile ja mängude rohket suve algust!!!

Kuigi vaatan, et suvel olen ise ja vist ka paljud mängijad laisemad kui jahedamal ajal.
Minul võttis korraldamise isu natuke alla viimase oma 100-nda mängu korraldamine. Ma ei tea miks, aga seekord tõmbas see korraldus mu päris tühjaks. Nüüd saan aru, mida Marek ja Harald peale oma viimaseid mänge tundsid kui mõlemad siin foorumis mainisid, et mingiks ajaks isu läinud.

Aga õnneks on meil uued korraldajad kohe peal, kes siin Harjumaal meile mänge teevad, tänud Markko ja Tõnule (siin soorbane), et tühja koha täidavad. Jaksu ja edu neile ja loodetavasti tuleb veel korraldajaid juurde, et oleks vaheldust rohkem.   

Eks ma ise ka juba arendan mõtteid selles suunas...

AJAKIRJANDUS:

Ei tea kõigi seisukohta, aga mulle meeldib, et on hakatud meie hobi tutvustama läbi meedia ja vabaõhuürituste.
Mõistan ka nende seisukohta, kes tegelevad airsoftiga vähe ja eelistavad jätkata vaikse hobina.
Arvan, et kui vaikselt üritame tegeleda, siis võib olla tavakodaniku ehmatus suurem meid märgates. Mis on õigem, seda ei tea.  Aga arvan, et kapis pole mõtet enam istuda ja pigem tutvustada elanikkonnale meie ala. Tean tean, kui midagi juhtub, siis on Teil hea süüdistada...
Kapis oleku üks tagajärg võib ka see olla, et meist arvatakse valesti, meid ei mõisteta ja meil on raskem edaspidi enda soove ja eesmärke ellu viia.

Ma ise kogesin Raku järve koristuslahingu teavitamisega Delfis ja Nõmme LOV i kaudu, et vähemalt mõni sai meist midagigi teada. Loodetavasti lisandub selliseid korraldajaid juurde, kes meie hobi esile tõstavad, jõudu ja edu!!!
___________________________________________________________________________

Meeldjäävamaid lahinguid viimase poole aasta jooksul eriti polnud, kõik mängud olid omamoodi head. Hea, et sai Lohusalu pansionaadi järgi proovida. Et nagu ise näete, nii nagu jääb mängu alasid vähemaks, nii ka otsitakse juurde. Soovin aktiivsetele tulemuslikku otsimist ja julget korraldust!!!   


Hoiame kokku ja püüame sõbralikult nautida ja arendada meie airsofti!!!

Hea oleks siin lugeda ka teiste arvamusi möödunu kohta...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jaanitervitus
« Reply #7 on: June 24, 2020, 13:18:31 »
Häid jätkuvaid Jaanipühi Teile!!!

Kahjuks lendab aeg liialt kiirelt ja jälle vihises pool aastat mööda. Õnneks võttis natukenegi möödavihiseva aja hoogu maha põnevad airsofti mängud Teie seltsis, aitäh Teile!!!

Aasta algas väga aktiivselt:
Jaanuaris oli isegi nädalavahetusel 25-26 jaan oli üle eesti neljas kohas mäng, mida airsoftfoorumis ja Pärnakate lehel näha võis, osales umbes 150. Mõni üksik oli jõudnud mõlemal päeval mängida, aga selline suur arv talvel näitab, et isegi talvel on meil korraga päris palju mängijaid. Pole miskit arvamust, et ollakse talveunes.

Ka järgneval mõnel kuul oli airsoft väga aktiivne, ei tea kas mõjus ka soe talv...

Kahju, et ma ei jõudnud Magasini tn Tallinna endises vanglas mängu teha, kuhu oli laekunud ligi 100 huvilise avaldust. Üks päev enne mängu kuulutati välja enneolematu eriolukord koroona viiruse pärast ja eks see periood võttis vist enamustel hoo maha, nii ka minul.

Peale seda aga õnneks antakse täie hooga edasi.

Tundub, et lisandus mängualade nimekirja Rakvere... Loodetvasti kuuleb sellest ka varsti.
Minule oli tore uus avastus Kesk-Sõjamäe 2 suure siseala proovimine 2 korda.
 
Kahjuks ei tea mis toimub idas või lääne osariikide kahel suurimal saarel, lõuna osariiikides Tartus ja Valgas, loodetavasti ei uinuta seal talveunes? Idast (Narvast) on kuulda, et kas ligi 5000m2 sisehall on valmimas???

Tore, et Habe tõi Harjumaale sisukamaid mänge ja hakkas aktiivselt korraldama. Tänu temale jõudsime Suur-Sõjamäe alalt võtta viimast enne lammutamist. Sellega sai läbi ühe lahedama ala põli siin Tallinnas.

Soovin Habele palju jaksu, rahulikku närvi ja edu airsofti katusorganisatsiooni loomisel!!! Ta on väga suure eeltöö teinud ja loodame, et varsti saab regatud ja avalikult rohkem infot jagada...

Palju palju jaksu ja edu korraldajatele!!!
Tundub, et suurima rahava arvuga mängud korraldab Beivo ja Andy, vähemalt need mida olen foorumites näinud. Eks igaüks korraldab omamoodi ja tänu sellele on Teil valikut.

Kui keegi oskab, siis keerake mingit kruvi, mis paneks aja aeglasemalt liikuma, et ei jõuks kohe jõulutervituseni...

Kõike parimat Teile!!!