Author Topic: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal  (Read 12816 times)

Offline Alfred

  • Tavakasutaja
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #15 on: January 27, 2017, 17:17:27 »
Vabandan, et nii hilja peale jäin, aga +2 oleks tulemas.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #16 on: January 27, 2017, 18:19:46 »
Tuletan meelde, et seekord on lubatud kõik salved v.a. hicapid.
Kui Sa kuidagi ei saa ilma hicapita, siis pane valmis umbes 100 kuulised kotid. Lae siis hicapi korraga kuni 100 kuuli, siis on võrdsem teistega.


Margus - olgem ausad. Antud lahendus ei tööta. Keset lahingut ei hakka keegi oma hicapi tühjaks kallama, et vaadata palju tal alles seal on. Pannakse kuulid sisse ja kogu muusika. Selle asemel, et mõelda pseudo alterantiive, tuleb forsseerida midcapide kasutust. Salved maksavad nii vähe kogu muu vajaliku juures, et see tohiks takistuseks saada, kui soov on mängida just sellel mängul kus on HiCap nõue. Küsimus ei ole kellegi kiusamises vaid selles, et kõigil oleks vahva ning aus üksteise vastu mängida ning rohkem realismi tuua airsofti sisse. Vastasel juhul võiks ju värvikuulid torusse lükata ning paintballi mängida?!

Mõistan Bjorn!
Aga paraku on üksikuid mängijaid, kellel pole veel midcape. Samuti ei saa rendikomplektiga kaasa midcape, ilmselt on see tulevikus võimalik. Sa oled vist ainuke rentija, kes annab midcapid kaasa.

Keegi ei peagi hicapi mänguajal tühjaks kallama kuulide arvu kontrollimiseks, kuna nad ei panegi hicap salvesid täis. Vaid võtavad väiksed kotid kaasa, kus juba umbes 100 kuuli valmis loetud ja ainult selle väikse koti kallab korraga salve. Ehk mõistetav? Siis natukenegi võrdsem teiste mängijatega.
 

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
küsiti: suur kilp mängule?
« Reply #17 on: January 27, 2017, 18:21:26 »
Relvarentijad pole minuga ühendust võtnud.
Võtan igaksjuhuks kaasa kolm rendi komplekti. Rentijad peaksid briifingule jõudma hiljemalt kell 11:15

Küsiti:
 kas mängule on lubatud tulla kilbiga(180cm pikk, 80 Lai)
Pigem arvan, et seal metsamängul mitte. Kui see nii suur on, siis ilmselt ka raske ja seda ju ei jõua kanda kilomeetreid. Pigem järgmine nädalavahetus maja lahingusse. Siis peab välja mõtlema ka reeglid kilbile…
Või mis teised arvavad kui osaleb seekord ka kilp ja mis reeglid kilbile? 

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
kilp tuleb mängule
« Reply #18 on: January 27, 2017, 20:21:41 »

Küsiti:
 kas mängule on lubatud tulla kilbiga(180cm pikk, 80 Lai)
Pigem arvan, et seal metsamängul mitte. Kui see nii suur on, siis ilmselt ka raske ja seda ju ei jõua kanda kilomeetreid. Pigem järgmine nädalavahetus maja lahingusse. Siis peab välja mõtlema ka reeglid kilbile…
Või mis teised arvavad kui osaleb seekord ka kilp ja mis reeglid kilbile?

Leppisime siis temaga kokku, et las tuleb proovib kilbiga
« Last Edit: January 27, 2017, 21:23:34 by Margus »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #19 on: January 27, 2017, 20:35:51 »
Quote
Keegi ei peagi hicapi mänguajal tühjaks kallama kuulide arvu kontrollimiseks, kuna nad ei panegi hicap salvesid täis. Vaid võtavad väiksed kotid kaasa, kus juba umbes 100 kuuli valmis loetud ja ainult selle väikse koti kallab korraga salve. Ehk mõistetav? Siis natukenegi võrdsem teiste mängijatega.

Siin ongi vasturääkivus tegevusele. Toimub lahing, ühel hetkel on paar hetke aega, et mõelda salvevahetusele ja laadimisele.

Tavalises situatsioonis kogenud airsofter paneb alla täis salve ning hakkab laadima poolikuid ja tühjasid salvesid. Sealjuures kui peaks nurga tagant vastane välja hüppama, siis on relval täis salv all ning saab kohe vastu pritsida plastikut.

Hicapi kasutaja sinu piirangutega - mis tema teeb? Teab, et salves on kuule, aga keegi ei ütle kui palju. Egas muud üle ei jäägi kui:
a) riskida olukorraga, kus tuleb ainult 10-15 kuuli veel välja
või
b) panen oma 100 kuulise kotikese sisse.

Väidan, et variant b) esineb tihemini kui variant a).

Nüüd aga tekib olukord kus on "keegi ei tea" mitu kuuli juba salves all, aga panen oma sajase paki veel peale.

Jõuan taaskord tagasi esialgse idee juurde - kui nõuda teatud üritustel eranditult midcape, küll siis tekib nõudlus ning tullakse rentijate poolt vastu ja hakatakse ka midcapidega pakkuma rendirelvasid.


Veelgi enam. Esitan Sinule, Margus, siinkohal veksli.
Teeme diili: kui sina hakkad tegema milsim suunitlusega mänge tsiviilidest eemal asukohtades (nagu minu subjektiivsel hinnangul ainult mänge tohiks üldse teha), siis MTÜ Tagalatoetus annetab sulle näiteks 4tk M4 midcap salve, täitsa päriseks. Lihtsalt selleks, et kui tuleb kodanik mängule kellel on nt. ostetud eelmine õhtu Specna komplekt ühe hicapiga, siis sina kui lahke mängu korraldaja annad talle paar M4 salve ja ühe kiirlaadija. Sina omalt poolt ostad mängumaksu eest sama palju G36 salvesid. Need peaks ühed levinuimad salvetüübid olema rendi- ja algajavarustuses. Ja näed - ongi mure murtud ning võid rangelt nõuda ainult midcapi kasutamist.

Bjorn @ MTÜ Tagalatoetus

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #20 on: January 27, 2017, 21:04:22 »
Kui nii jubedalt peale suruda midcappe, siis peaks üldse know-howd ka jagama, et mis midcapid töötavad ja mis moonad söödavad midcapis.
Hetkel on selle kohta info suht nadi. Ja ma pole ainus hädaline midcappidega, vaid neid on teisigi. Ma olen pea iga mäng üritanud teiste omasid proovida ja oi kui palju ma olen tagasisidet saanud, et ka teistel on midcappidega probleeme.

Endal 5 midcappi ja 1 low-cap luhtunud proovid.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #21 on: January 27, 2017, 21:36:00 »
Quote
Keegi ei peagi hicapi mänguajal tühjaks kallama kuulide arvu kontrollimiseks, kuna nad ei panegi hicap salvesid täis. Vaid võtavad väiksed kotid kaasa, kus juba umbes 100 kuuli valmis loetud ja ainult selle väikse koti kallab korraga salve. Ehk mõistetav? Siis natukenegi võrdsem teiste mängijatega.

Siin ongi vasturääkivus tegevusele. Toimub lahing, ühel hetkel on paar hetke aega, et mõelda salvevahetusele ja laadimisele.

Tavalises situatsioonis kogenud airsofter paneb alla täis salve ning hakkab laadima poolikuid ja tühjasid salvesid. Sealjuures kui peaks nurga tagant vastane välja hüppama, siis on relval täis salv all ning saab kohe vastu pritsida plastikut.

Hicapi kasutaja sinu piirangutega - mis tema teeb? Teab, et salves on kuule, aga keegi ei ütle kui palju. Egas muud üle ei jäägi kui:
a) riskida olukorraga, kus tuleb ainult 10-15 kuuli veel välja
või
b) panen oma 100 kuulise kotikese sisse.

Väidan, et variant b) esineb tihemini kui variant a).

Nüüd aga tekib olukord kus on "keegi ei tea" mitu kuuli juba salves all, aga panen oma sajase paki veel peale.

Jõuan taaskord tagasi esialgse idee juurde - kui nõuda teatud üritustel eranditult midcape, küll siis tekib nõudlus ning tullakse rentijate poolt vastu ja hakatakse ka midcapidega pakkuma rendirelvasid.


Veelgi enam. Esitan Sinule, Margus, siinkohal veksli.
Teeme diili: kui sina hakkad tegema milsim suunitlusega mänge tsiviilidest eemal asukohtades (nagu minu subjektiivsel hinnangul ainult mänge tohiks üldse teha), siis MTÜ Tagalatoetus annetab sulle näiteks 4tk M4 midcap salve, täitsa päriseks. Lihtsalt selleks, et kui tuleb kodanik mängule kellel on nt. ostetud eelmine õhtu Specna komplekt ühe hicapiga, siis sina kui lahke mängu korraldaja annad talle paar M4 salve ja ühe kiirlaadija. Sina omalt poolt ostad mängumaksu eest sama palju G36 salvesid. Need peaks ühed levinuimad salvetüübid olema rendi- ja algajavarustuses. Ja näed - ongi mure murtud ning võid rangelt nõuda ainult midcapi kasutamist.

Bjorn @ MTÜ Tagalatoetus

Tänan Bjorn, et lahti selgitasid! Nüüd jõudis probleem mulle kohale. Vabandan, mulle ei jõua alati kõik kohe kohale, pikad juhtmed.

Sinu diiliga olen nõus, tänan!
Iseasi kui palju ma leian selliseid tsiviilidest eemal kohti ja kui palju teen milsim´e.
Seni olen katsetanud eri stiiliga mänge. Aga tänan, et viitsisid aidata!!!

Sel mängul veel luban erandkorras hicapid kui tõesti midcape pole.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #22 on: January 27, 2017, 22:10:32 »
Kui nii jubedalt peale suruda midcappe, siis peaks üldse know-howd ka jagama, et mis midcapid töötavad ja mis moonad söödavad midcapis.
Hetkel on selle kohta info suht nadi. Ja ma pole ainus hädaline midcappidega, vaid neid on teisigi. Ma olen pea iga mäng üritanud teiste omasid proovida ja oi kui palju ma olen tagasisidet saanud, et ka teistel on midcappidega probleeme.

Endal 5 midcappi ja 1 low-cap luhtunud proovid.


Üks põhjustest midcapidega on see, et kui vanasti oli Lowcap 30bb, midcap 50-80bb, siis tänapäeval on standard, et sama salvemõõdu juures suudetakse sisse suruda double-stacki pea 120bb-d. See omakorda tähendab automaatselt, et on rohkem söötmisprobleeme.

Üldiselt jään enda arvamuse juurde, et enamikel puhkudest ei ole probleem salves vaid relvades, erinevates juppides ja tootjate omavahel mitte sobivuses.

B.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #23 on: January 28, 2017, 03:21:20 »
Kui nii jubedalt peale suruda midcappe, siis peaks üldse know-howd ka jagama, et mis midcapid töötavad ja mis moonad söödavad midcapis.
Hetkel on selle kohta info suht nadi. Ja ma pole ainus hädaline midcappidega, vaid neid on teisigi. Ma olen pea iga mäng üritanud teiste omasid proovida ja oi kui palju ma olen tagasisidet saanud, et ka teistel on midcappidega probleeme.

Endal 5 midcappi ja 1 low-cap luhtunud proovid.


Üks põhjustest midcapidega on see, et kui vanasti oli Lowcap 30bb, midcap 50-80bb, siis tänapäeval on standard, et sama salvemõõdu juures suudetakse sisse suruda double-stacki pea 120bb-d. See omakorda tähendab automaatselt, et on rohkem söötmisprobleeme.

Üldiselt jään enda arvamuse juurde, et enamikel puhkudest ei ole probleem salves vaid relvades, erinevates juppides ja tootjate omavahel mitte sobivuses.

B.
Nagu ma enne kirjutasin, kui sul on seda know-howd jagada, siis võiks näiteks kirja panna kõik erinevad trikid kõigile, kuidas midcapid tööle saada. Kui know-how puudub ja halb kogemus midcappidega olemas, siis ei tasu ju hicappide eelistamise üle imestada, kui hicapid on suht muretu valik. Lisaks olgem ausad, ühe hicapiga algajal on vähem moona laskmiseks tavaliselt, kui vanadel kaladel, kel on miljon +1 midcapi.

See ei käi ainult minu kohta, vaid ka teistele, kel on probleeme midcappidega.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #24 on: January 28, 2017, 08:48:58 »

Nagu ma enne kirjutasin, kui sul on seda know-howd jagada, siis võiks näiteks kirja panna kõik erinevad trikid kõigile, kuidas midcapid tööle saada. Kui know-how puudub ja halb kogemus midcappidega olemas, siis ei tasu ju hicappide eelistamise üle imestada, kui hicapid on suht muretu valik. Lisaks olgem ausad, ühe hicapiga algajal on vähem moona laskmiseks tavaliselt, kui vanadel kaladel, kel on miljon +1 midcapi.

See ei käi ainult minu kohta, vaid ka teistele, kel on probleeme midcappidega.

Hei, siin on väike spikker, mis on mittesöötmise põhjus ja kuidas ravida:
1. Sümptom - täis salv ei sööda, pooleldi tühi töötab paremini. Põhjus: salve koostamisel on liimiga koonerdatud ja bb'de sisse pressimisel salve pooled kohati eemalduvad üksteisest ja kuulid seal sees kiiluvad kinni. Diagnoos - sisesta kuule salve ja vaata, kas salve pooled on igal pool üksteise vastas või näites suudmest kisub vahe sisse. Fix - liimi salve pooled kiirliimiga kinni, kandes hoolt, et liikuvaid osasid kinni ei liimiks.
2. Sümptom - kuulid ei tule salvest üldse välja. Ei ole probleem #1. Põhjus: mõned kuulid (näit gunfire Rockets .40) on nii krobelised, et ei saa kaherealises salves kasutada. Diagnoos: kuulid ei tule salvest siis ka välja, kui salv relvast välja võtta ja salve riiv avatud asendisse panna. Lahendus - kasuta teisi kuule.
3. Sümptom: Relv toas söödab korralikult, aga õues ei sööda, kas siis üldse mitte või iga teine lask näiteks jääb vahele. Põhjus: hop'i huulik ulatub natuke söötmistorusse ja takistab kuulide pääsu nozzle ette. Soojas pole midagi, aga külmas läheb hopikumm jäigaks ja hakkab takistama. Diagnoos - Võta salv alt ja vaata söötmistorust sisse. Kui hopikummi serva on näha, siis võib see probleem olla. Edasi, jäta gearbox nii seisma, et nozzle on nii taga kui saab, ning lase kuule söötmistorust sisse langeda. Kui bb langeb ilma takistusteta lõppu siis on kõik ok, kui jääb hopi serva peale kandma, siis on probleem. Lahendus - võta hopikum välja ja lõika huuliku servast selle koha pealt, kust ta sõõtmistorusse paistab, imeõhuke riba maha. See ei tohiks kompressioonile halvasti mõjuda, aga kui mõjub, siis tuleb osta teist tüüpi hopikumm, lühema huulikuga.
4. Sümptom: Relv söödab halvasti, pole vahet kas toas või väljas. Ei ole probleem #3. Põhjus: nozzle ei liigu piisavalt taha või siis on taga väga lühikest aega. Diagnoos: ürita gearbox sesima jätta nii, et nozzle oleks võimalikult taga, ning lase bb'd söötmistorust sisse kukkuda. Kui nozzle ots on näha ja kuulid ei lähe temast mööda, siis võibki olla see teema. Selle põhjus võib omakorda olla asjaolu, et tappetit liigutav võll sector gear sees on väikese diameetriga ja sööb tappetit ning ongi juba niipalju ära söönud, et see ei liigu enam piisavalt tagasi. Lahendus: instali delayer. Kui gearboxis on juba delayer, siis pane paar paberist seibi gearboxi ja hopikoja vahele, et hopikoda oleks lihtsalt gearboxist eemal. Kui söötmisprobleemid ei kao ja/või tekivad kompressiooniprobleemid, siis lase spetsialistil uurida.
5. Sümptom: relv söödab halvasti või üldse mitte, samas, kui hoida käsitsi salve mingis asendis, siis söödab korralikult. Põhjus: Siin võib olla mitu põhjust, kõik seotud relva ja salve omavahelise ühilduvusega. Osadel M4 salvedel on näiteks salveriivi vedru pesa salve peal pikk, teistel lühike. Osade relvade salve pesa eeldab, et salveriivi pesa on lühike ja takistab pika riivivedru pesaga salvi söötmistorule piisavalt ligidale liikumast. Selle tõttu tekib olukord, kus söötetoru ei ulatu piisavalt salve sisse, et salveriivi eest lükata ja bb'd ei pääse salvest välja. Võib ka olla, et salve toru ja söötetoru on offset'is ja bb'd ei pääse salvest söötetorusse. Diagnoos - kui on mõni katkine salv, siis lõika maha alumine pool ning pane ülemine pool relva sisse. Vaata siis salve söötetorust sisse, kui seal on mingi takistus, siis see on näha. Lahendus - kui on M4 salveriivi pesa probleem, siis kas kasuta relva tootja või g&g salvi või eemalda (näiteks sulatad jootekolviga) salve pesas see kõrgendik, mis takistab salve lõpuni sisse minemast. Veel on variante vastavalt probleemi iseloomule, kas liimida söötetoru otsa pikendus, et salve riiv kindlasti lahti lükataks, või siis teha söötetoru suue seest kooniliseks, et kuulid kindlasti salvest söötetorusse pääseks.

Panen siia ka diagnoosimisviiisi, kuidas diagnoosida kompressiooniprobleeme: keera relv selja peale, võta salv ära ja pane söötetoru kuule täis. ÄRA ISE SÖÖTETORUSSE VAATA!!! lase relvast üksiklaske; esimesel lasul võiksid hoida söötmistoru suudmel sõrme peal, siis võta ära. Kui kuulid lendavad lastes söötetorust välja mööda tuba laiali, siis on sul kompressiooniprobleem. Kui suudad kõik kuulid ära lasta nii, et nad söötetorust välja ei lenda, siis on sul hopi ja nozzle vaheline ühendus tihe. Kui aga kuulid jäävad söötetorusse ja ei kuku hopikambrisse, siis on sul söötmisprobleem.
« Last Edit: January 28, 2017, 10:56:32 by AndrusK »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2017-01-28 Raku Gangster Raku kagu -ja lõunakaldal
« Reply #25 on: January 29, 2017, 22:22:36 »
Sellise asjaliku info peaks pigem tehnilise foorumi stickisse panema ...