Author Topic: 2017-01-28 Raku lõunakallas  (Read 3977 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2017-01-28 Raku lõunakallas
« on: January 28, 2017, 17:47:21 »
Palju tänu kõigile osalejaile!!!

Täna oli eriti kummaline lahingpäev, mida pole kunagi kogenud. Ma ei saanud mitte ühtegi korda lasta. No lasta oleks saanud, aga oleks lähedalt valus olnud. Ühtegi korda ei lasknud ka keegi mind. Aga sõnadega oleksin saanud surnuks rääkida 21 mängijat. Selliste varjumis/maskeerumis kohtadega on see ala.

Keegi kaotas käekella:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%217169&parId=A873BD12FD2ED25F%217168&o=OneUp
Omanik võtke minuga ühendust.

Midcap salv kaotati ka, selle andsin mängijale, kes teadvat omanikku.

Kokkuvõte ja fotod hiljem…
Kuidas mängijatel läks ja mida arvate alast?
« Last Edit: February 12, 2017, 18:09:57 by Margus »

Offline Cato Barbatus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 102
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: 28.01.2017 Raku lõunakallas
« Reply #1 on: January 28, 2017, 19:14:34 »
Väga hea mäng oli.
Juhised olid selged kuid madistamise kõrvalt polnud alguses eriti aega neid järgida, jäime seetõttu tiimiga mitmest punktist ilma.
Esimese tunniga oli enamus plastikut ära lastud ning kõige intensiivsem osa kätte saadud. Lõunakallas oli väga hea maastikuga, mitmeid võimalusi ümberliikumiseks ja peitmiseks.
Edasi läks rahulikumalt kuid siiski tekkis vahepeal pingelisi olukordi, eriti viimase punkri kaitsmisel. Oleks vahepeal kolm venda saanud sõnadega maha võtta aga keegi sattus saatuse tahtel selja taha ja sai hoopis mind tapetud.

Tuletaks mõnele meelde nagu ka briifingul öeldi, et kui keegi mingil põhjusel ei ütle, et ta pihta (ei tundnud/kuulnud) sai siis tuleb seda talle viisakalt öelda.
Samuti, kui terve tiim on surnud, kuid teie kõrval on veel üks vaenlase tiim siis palun mitte karjuda, et "kõik on surnud, ära lase!."
Saate ise mitmekordse kuulirahe selga, sest teine tiim ei pruugi seda kolmandat kampa näha ja eeldab, et teie lasite. Pihtasaanu tõuseb püsti, sihib relva üles, paneb punase räti pähe ja tuleb tulejoonelt ära, mitte ei jää relv minu poole sihituna istuma.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 28.01.2017 Raku lõunakallas
« Reply #2 on: January 29, 2017, 15:22:33 »
Veelkord palju tänu osalejatele!!!
Meid oli koguni 49. Eelreganute järgi olin arvestanud 25-ga, kaarte infoga tegin 40. Õnneks keegi ei kurtnud, et jäi kaardita.

Selline siis oli minu 50-s korraldatud lahing.
Tänutäheks ümarama numbri täitumisel ja et olete mind kannatanud nii kaua jagasin komme ja õnnestus Teile sisse joota koguni 3,5 liitrit Greenfield „Winter Pleasure“ teed, mis sisaldas ka musta teed, ingveri ja kaneeli.

Natuke pilte:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%217168&cid=A873BD12FD2ED25F
Suitsuse briifingu pildi panin pihta FB-st

TEGEVUS:
Kuna seekord olin oma tegevusse võtnud mõned lisa asjad, siis oli vaja enda jaoks hommik täpselt graafikusse panna, et midagi vahelt ära ei ununeks:
8:30  Ärkan, söön
9:30  Väljun kodust
9:45-10:30 panen laekad alale
 10:30  Süütan lõkke
10:45  valmistan priimusega teelaud kommidega
11:00-st kogunevad ja relva rentijad
11:15 mina valmis
11:25 briifing uutele (umbes 10 uut)
11:30 briifing (tegelikult algas kell 11:32, kuna koguneti aeglaselt)

Tõeliselt hea oli näha, et mängijad olid briifinguks peaaegu õigeaegselt valmis, aitäh Teile!!!

Kell 11:57 läksid tiimid alale.
Kell 12:02 start
Õnneks kõik toimis peaaegu graafiku järgselt.

Infopunktidesse sai oma tiimi fikseerida juhises märgitud kellaaegadel.
Kui mõned tiimid olid graafikus, siis ülejäänud pidasid päris kaua ägedaid lahinguid kopra elupaiga lähedal (kardil O4).
Granaate loobiti vähe, vaid umbes 6 pauku oli kuulda.
Punkri juures olid viimased lahingud ja lõpp kell 16:00. Soe tee ja kommid, muljetamine ja koju.
Huvitav oleks teada, kuidas läks kilbiga mängijal? Kaua vastu pidas?

RAVI:
Ravi oli seekord keerulisem:
Esmakordselt pihta saades annad valjult teada pihta saamist, käsi püsti või punane lapp välja, hüüad meedikut, võid loivata tule alt eemale kuni 20 sammu. Tiimi kaaslane saab korra ravida, sidudes valge paela (saad briifingul korraldajalt) langenu randme külge. Teistkorda langedes samas kontaktis muutud halvatuks. Sind saab ära tuua vaid vähemalt kaks tiimi kaaslast. Koos kahe tiimikaaslasega jalutate nii, et langenul punane rätt väljas, ülejäänud kaks on lahinguvalmis, vähemalt 50 sammu eemale. Halvatuse välja ravimiseks peate siis vähemalt 3 minutit paigal olema. Siis võite ravi sidemed eemaldada.
   Kui teist ja kolmandat korda samas kontaktis saad pihta ja mõistliku (umbes 3 min) aja jooksul ei tulda Sind ravima, siis jalutad langenuna 50 sammu eemale ja kutsud oma tiimi kokku raviks. Tiim saab edasi liikuda kui kõik haavatud ja halvatud mängijad on terved.
   Näide: üks saab teist korda pihta, kaks tiimikaaslast tulevad appi, üks neist saab pihta. Kaks elusolevat tiimikaaslast saavad tulla appi ja 50 sammu eemale viia.
Ravi paela võid ära võtta kui oled terveks ravitud.
Kui pole mõistetav, siis improviseeri ise.

Loodetavasti mõni viitsis selle ka läbi lugeda?

TIIMIDE VAHELINE VÕISTLUS:
Kuni kolmanda infopunktini olid tiimid võrdelmisi lähestikku.
Alates kolmandast (kopra ala kaardil N3) oli üks vene tiim graafikust ees. Õnneks leiti ikka osa laekaid üles ja koguti punkte.

PUNKTID:
Esimesed 5 tiimi olid enamvähem võrdse arvestusega:

jrk   koht   tiim                   punktid
1   1   Reval                   19
2   2   SS Granadir             18
3   2   Musi                               18
4   3   S Parta1                        17
5   4   S Parta2                        15
6   5   Isane leivake                10
7   5   Lumi                                10
8   6   X God                          7
9   7   Kaliiber                          3

Võitis napilt Luurerühm Reval, hea töö, PALJU ÕNNE!!!
Nad said auhinnaks mängumaksu tagasi.

Hea oli näha ka uusi mängijaid ja isegi üks neiu osales.

PRETENTSIOON:
Hea, et meie hulgas on osavaid mängijaid, kes peale mängu analüüsivad oma tegutsemist. Mängu ajal see tiim ka küsis sides, et kus asub laegas. Et nemad seisavad kaardil märgitud kohas (kaardil D11), aga laegast pole. Peale mängu nad selgitasid, et olin kaardil märkinud laeka asukoha pisut valesti kui oli tegelikult. Väga võimalik, kuna ma hästi veel ei orienteeru, siis võis selline asi tõesti juhtuda, vabandan!!! Kompensatsiooniks saab see tiim järgmisele mu mängule poole hinnaga.
 
MIDA OLEKS VÕINUD TEISITI:
Nüüd tean, et lihtsamal talvisel mängul pole mõtet sisu ja ravi väga keeruliseks ajada. Mängijad eelistavad laskmist ja pidevat tegevust. Igasugune info lugemine ja asjade keerukas otsimine pole just parim ja viib tempo alla.
 
LÕKE:
Ajastus oli vale, oleks pidanud lõkke tegema varem nii, et briifingu alguseks oleksid järgi vaid kuumad sõed. Siis poleks suitsu olnud. Et briifingulisi mitte vingutada suitsuga, kustutasin lõkke.

MÄNGUMAKS:
Paistab, et mängumaksu hinnatõus 3 eurole ei peleta mängijaid,  väga tore.
Korraldajal on suur rõõm ja stiimul peale mängu sellist raha lugeda, aitäh!!!

Sellise suure mängijate arvu kohta oleks hea lugeda kasvõi mõnda arvamust veel…
« Last Edit: January 29, 2017, 15:44:13 by Margus »

Offline Chilly

  • Tavakasutaja
  • Posts: 18
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: 28.01.2017 Raku lõunakallas
« Reply #3 on: January 31, 2017, 19:18:33 »
Üle pika aja jälle mängul käidud, väga suured kiidusõnad Margusele. Mängu alguses olid lahingud suhteliselt koos ja väga raske oli ringi liikuda, aga isiklikult arvan, et see tegi mängu väga huvitavaks ja iga tiim pidi liikuma koos ja ettevaatlikult, et punktini jõuda. Pärast 1h koprapesa juures võitlemist said tiimid lõpuks ümber Raku järve laiali mindud (osad läksid üle järve, ei lükka ümber et see võis olla mina.).

Mäng lõppes väga hästi, sai kaevikutes lahing tehtud, üleüldse väga meeldis.

Minu kätte sai antud tan, vist AUG'I magasin. Arvasin, et see on sõbra oma, aga tuleb välja et ei ole, nii et kui keegi tunneb puudust, võib PM'i saata.

Pilt: http://imgur.com/a/2UTbK