Tavafoorum > Üldine jutt

Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused

<< < (23/23)

Hunduuu:
Ranel, äkki on aeg pensile minna?
Asi lihtne, tuleb ajaga edasi minna!

Geoloog:
Kui aus olla, siis mul endal ausaltöeldes poogen, kuna enamus Eesti mänge niikuinii metsas/maastikul. Aga kuna vaielda on tore ja sellest pidavat ka kunagi tõde selguma, siis ma küsiks jutu jätkuks olevikku ja tulevikku vaadates niipidi:

1) Palju meil reaalselt neid CQB mänge üldse aasta peale toimub? Palju sellitel mängudel nii üübertuunitud relvadega mehi kohal on? Ehk, siis on see üldse hetkel teema mille reguleerimisega peaks tegelema?
2) Kui uuemad tehnikad lubavad üksiklasu ROF-i viia samale tasemele, kui üle keskmine relv automaattule puhul, siis miks üldse siseruumide üksiklasu piiranguga huiata? Tehtagu, siis fair play ja üksiklasu piirang üldse maha. Siiamaani on üksiklasu nõude põhjenduseks olnud ohutus,  aga kui see reaalselt enam üübertuuningute puhul ei kehti, siis mis see point olema peaks?  Nojah, siis oleks üübertuuningu niidukid sellised (https://youtu.be/MMY_SUuobww) ja summa summaarum olukord veelgi ajuvabam. Nokk kinni, saba lahti.

Tonso:
Lugesin kõik 8 lk juttu läbi, minu tähelepanekud järgmised:

*Airsoftis nagu igal muul ajal kipub olema sama põhimõte, et kiiremini, kaugemale, kõrgemale. Näiteks tooks autospordi, kus B grupi autod olid küll ülivinged kuid liiga ohtlikud nii juhtidele kui pealtvaatajatele. Lõpuks päädis piirangute seadmisega, et asi jääks spordiks. Airsofti tuuning on samuti teiste ees eelise saamine, olgu selleks siis kaugus või laskekiirus. Üldlevinud AEG automaadist üritatakse teha snaiprit, kergekuulipildujat, CQB püstolkuulipildujat. Antud valguses jäävadki teised relvad nõrgemasse seisu, nende ostmine ja nendega mängimine ei tasu ära/jätab sind nõrgaks võrreldes AEG übertuuninguga.

*Paljudel relvadel on ostes kaasas M120 vedru ja M90 vedru. M90 on mõeldud siis CQB ja lähivõitluseks. Ei taha sellega öelda, et mängijad peaksid hakkama vedru vahetama, kui metsas 3 meetri peal kokku jooksevad, mõte on selles, et tootjad tahavad märku anda turvalisusega - M120 on liiga ohtlik lühidistantsil, näiteks 3 meetri pealt.
Mõned mängukohad reguleerivad seda backup relvaga, mõnel on distantsi keeld aga saab ka lahendada nii, et näiteks metsas mängides hoiavad mängijad ise vahemaad, ei minda üksteisele lähemale kui 6m (näiteks). Pimedad nurgad oleks kõige parem lahendada backup relvaga, 2 meetri pealt lastes t-särki on 90% veri väljas. Või siis jookseme kõik kasukatega ringi.

*CQB võiks jääda 0,2g peale, siseruumides, kus tuult pole trajektoori mõjutamas, ei näe mingit mõtet raskema kasutamiseks. Metsas tahaks lasketesti teha, kui palju ikkagi annab eelist 0,4g kasutamine 0,2g ees nii trajektoori kui ulatuse mõistes. Ise praegu 120 m/s pumbaga kasutanud 0,2 ja 0,25g, vahet ei näe. Peaks 0,4g proovima. Kindlasti aga pihtasaamisel raskem kuul annab valusama laksu.


Eks kokkuvõttes igasugune ülereguleerimine rikub mängurõõmu, samas peaks silmas pidama ka seda, et mida verisemad mängud, seda vähem on mängijaid, eriti nooremaid. Ehk saab olukorra lahendada nii, et osad mängud oleks rohkem piiratud, teised liberaalsemate reeglitega. Näiteks oli siin just hiljuti mäng ainult püstolite ja pumpadega. Nii peaks kõigile mängurõõmu jaguma.


Arlanda:
Alustame praegu vene kogukonna reeglite värskendamisega. Uuendatud reeglid hakkame kasutama sh airsoftgames.ee (endine IskRa ja X-Force) mängudel.

Kui keegi tahab kaasa luua, mis on alati teretulnud, kirjutage mulle airsoftgames-i foorumisse PM-i. Siin teemat ei loe ja ei kommenteeri.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version