Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - zaG

Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20
256
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: January 19, 2017, 16:40:27 »
Stock silinder on tõesti üsna tugev kuid koosneb kahest osast, mis omavahel ühendatud "neetidega". Tugevamate vedrudega (M170 ja edasi) kipuvad aja jooksul need needitud kohad n-ö välja venima ning lõpuks puruks minema (juhtus eelmise relvaga). Kuna see silinder on ühest plokist välja freesitud siis sellist muret ei saa kunagi tekkida. Silindri pea vahetasin välja ainult ühel põhjusel, sellel on paremad tolerantsid ehk siis läheb hopi kummi sisse tihedamalt, mis vähendab õhu lekkimise tõenäosust.

257
Pildid / Re: SHOWROOM Näitame oma relvi
« on: November 08, 2016, 12:58:00 »
VSR/BAR 10 + 2 lisasalve (põhirelv)
Taurus PT24/7 + 2 lisasalve (külmemate ilmade jaoks)
MK23 + 2 lisasalve (suviseks perioodiks)
Belt kit koos kõige vajalikuga taskutes.

258
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: November 08, 2016, 12:48:11 »
Lõpuks sai hopup paika timmitud ja esimesed testid tehtud (sisse läks Action Army M170 vedru). Kuulideks oli kaks valikut, Specna Arms 0,4g ja Geoff's 0,4g (pestud ja mõlemaga sai tehtud umbes 100 lasku). Sihtmärgiks oli 180X70cm tume vineerplaat (et kuuli lennutrajektoor hästi näha oleks). Kokkuvõtvalt ~70m pealt sain olenemata kuulivalikust kõik lasud sihtmärki, ~85m pealt oli keskmiseks tulemuseks 8/10. Sirgjooneline laskekaugus jääbki kuhugi sinna 80 kanti.

EDIT: VSR on nüüd põhimõtteliselt valmis, kevadel tuleb ilmselt ka uus värvikiht, millega hetkel ei viitsi mässata. Mõned pildid ka.

259
Tehniline pool / Re: Rasked kuulid
« on: November 05, 2016, 14:13:26 »
Sai VSR-il hopup paika timmitud ja proovitud nii specna kui ka geoff's 0,40g kuule tuulevaikses keskkonnas (umbes 100 +100 lasku). Erilist vahet tulemustes ei märganud, lendasid üsna sama trajektoori ning hajuvuses ei olnud samuti suurt erinevust (kohati tundusid specnad isegi stabiilsemad aga see vahe oli marginaalne). Arvestades hinnavahet koos saatmisega siis tasub igal juhul pilk specna poole pöörata, poole väiksema summa eest poole rohkem kuule, mis annavad põhimõtteliselt sama või isegi parema tulemuse.

260
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: October 30, 2016, 08:50:41 »
ehk siis peale stock versiooni oledki proovinud ainult seda ja ka PDi AEG swap varianti mis on tegelt hoopis teine "platvorm" ? Ja tead öelda, et see on ikkagi kõige parem mis olemas on - aga mis on võrdlus stockiga näiteks, sest siin sul peaks võrdlusmoment olemas olema ?
Ma nüüd ei tea kui väga sa VSR maailmaga kursis oled kuid see on enamvähem kogu arvestatav valik, mis saadaval on (koos n-ö teiste platvormidega).
Võrdlusmoment stock kambriga:
1. Kuulide ettesöötmis süsteem sujuvam kui stock kambril, lisaks reguleerimise võimalus.
2. Stock kambri suruhoob jääb raskete kuulidele piisava hopupi andmisega hätta (lahendatav aftermarket suruhoobadega). AA kambril seda muret ei ole.
3. Stock kambri suruhoova reguleerimine on halb, hopup kipub aja jooksul uuesti maha jooksma (viga võimalik kõrvaldada TDC mod-iga). AA kambril on reguleerimine sarnaselt TDC modile, ehk siis stabiilne hopup surve, mis tagab ühtlasema lennutrajektoori.
4. Stock kambril istus toru sälkude vahele, kus sellel oli piisavalt loksumisruumi, ehk siis kokkupanemisel või piisava põrutuse puhul oli võimalik, et täpsustoru liikus veidi viltu kambrisse ning see mõjutas kuuli lennutrajektoori (võimalik kõrvaldada hunnikus teflonteibi ümber hopi kummi mässimisega, et see tihkelt pesas istuks). AA kambril saab toru korralikult ära fikseerida ja sellist probleemi ei tohiks tekkida.
5. AA kamber on tunduvamalt paremate tolerantsidega kui stock kamber, ehk siis tihedam. Selleks, et stock kambrit täiesti lekkekindlaks saada, pidin ma hopi kummile mõlemale poole ABB (anti blowby) rõngad panema, kuna kamber ei olnud suudmes 360 kraadi suletud ring ja kambris oli piisavalt paisumisruumi hopi kummile, et õhk vahelt välja pressiks. AA kambriga seda muret ei ole, hopi kumm on hopup kambriga igalt poolt ümbritsetud (va hopup surukummi ava) ning see tagab stabiilsema väljalaske kiiruse, ehk siis ühtlane lennukaugus kuulile.

Ehk siis long story short. Stabiilne hopup ja ühtlane väljalaske kiirus (eeldusel, et ülejäänud relv on ka õhutihedalt ehitatud) tagavad paremad tulemused. Stock kambrist on seda korralikult modides võimalik välja pigistada sarnane tulemus, kuid lihtsam on 50 euro eest võtta pakendist juba töötav lahendus.
Seega jään endiselt oma sõnade juurde, et see on parim, mis praegu saada on, kuniks keegi seda faktidega ümber ei lükka.

Ma loodan, et see oli sulle ammendav vastus ASH, kui sul on veel selle teema kohta küsimusi siis edaspidi PM.

261
Arhiiv / Re: O: KWC M&P40 CO2 salv
« on: October 30, 2016, 08:06:13 »
See peaks olema õige salv, mille andrus postitas, gunfires samuti olemas.

http://gunfire.pl/product-eng-1152201064-CO2-low-cap-magazine-for-the-KWC-KC48-replicas.html

262
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: October 29, 2016, 20:55:54 »
Mitu tükki läbi proovisid enne kui selle tulemuseni jõudsid ja nii julge avaldusega lagedale julgesid tulla ?
Paar aastat tagasi sai vana TM Gspec-i peal sai proovitud nii TM orginaali(alguses tavalise hopup leveri kui ka TDC modiga + veel erinevad suruhoovad. Täpsustoru oli sama mis praegusel relval) kui ka PDI kambrit koos AEG toruga. Puhtalt ehitusliku poole pealt on see juba parem kui orginaal, sest toru saab korralikult ära fikseerida, suruhoova regull käib sarnaselt TDC modile mis tagab stabiilse surve. PDI kamber ehituselt sarnane kuid ei meeldinud AEG hopikummi ja toru pärast, mis ei olnud nii võimekad. Lisaks oli see kahe hopup leveri süsteem veidi tüütu. Tore, saab igasuguseid kõrvalekaldeid kompenseerida (teatud maani) aga kui kõik asjad õigesti paigutada siis ei tohiks kõrvalekaldeid kuuli trajektooris tekkidagi, ehk siis mingis mõttes iseenda petmine. AA kambrist hetkel veel vähe laske teinud kuid juba praegu võib öelda, et tulemused on paremad kui kahe eelnevaga. Lisaks on hiljuti saadavale tulnud Airsoftpro kamber, mis ehituselt sarnane PDI omale ning kasutab samuti AEG hopikummi ja torusi, seega ei hakka seda proovimagi.
Oma kogemusele lisaks võib interneti avarusest hunnikus mitmeid sarnaseid tulemusi/arvamusi leida.

263
Üritused / Re: 2016-10-30 Pühapäev Sõjamäel
« on: October 29, 2016, 20:29:09 »
Tulemas

264
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: October 29, 2016, 14:47:36 »
Esmalt ikkagi hopup (kamber, kumm ja surukumm) ning täpsustoru. ActionArmy Hopup kamber on lihtsalt nii palju üle võrreldes kõige muuga, mida turul pakutakse. Täpsustorude puhul on valik laiem, EdGi, PDI, AA jne. Kuna ise otsustasin kasutada Maple leaf Hopi kummi ja surukummi (Tulemustelt võrreldav R-Hopiga) siis see eeldab open window (avatud hopup aknaga) täpsustoru. EdGi toodangule odavam alternatiiv on ActionArmy enda täpsustoru, mis peaks samuti häid tulemusi andma.

265
Projektid / Re: VSR/BAR 10
« on: October 22, 2016, 09:46:24 »
Hind?
Kõik kokku ~700 euri kui kõik saatmiskulud ja toll sisse arvata.

266
Projektid / zaG-i projektid
« on: October 21, 2016, 14:14:10 »
Toorikuks JG BAR 10, mis TM VSR 10 täpne koopia. Toorik koos AA hopi kojaga sai hangitud juba aasta tagasi kuid jäi erinevatel põhjustel kapi peale tolmu koguma. Nüüd, kus turule tekkinud korraliku kvaliteediga raskeid kuule, tekkis huvi projekt lõpuni viia.

Sisse läksid järgmised jupid:

AirsoftPro vers 3 päästikumehhanism (komplektis oli veel vedru, vedrujuht ja kolb, mida otsustasin mitte kasutada)
Action Army Hopup unit (Parima disainiga aftermarket hopup kamber, mis saadaval)
Maple Leaf Monster diamond hopup rubber 70 degree
Maple Leaf Concave Hopup tensioner
EdGi 430mm 6,01 open window bull barrel
EdGi cylinder (silinder on ühes tükis välja freesitud ja tehtud tugevast terasest. Seest on silinder peegelsiledaks poleeritud)
EdGi cylinder head
EdGi High end piston 90 degree (Hea disain "end cap" osas, mis tagab ideaalse kompressiooni ja pehmendab lööki silindripeale)
EdGi spring guide (vedrujuht on samuti ühes tükis välja freesitud)
EdGi vedru 550 fps


Juppide puhul ei ajanud taga hinna ja kvaliteedi suhet, vaid lähtusin põhimõttest "Parim, mis turul saada on".

Hetkel ootan optikale rõngaid ja Geoff's 0.4g kuule, et testimisega peale hakata.

Martin

267
Üldine jutt / Re: Huvilisi?
« on: October 11, 2016, 17:58:41 »
Novritschi tune-up kitid ei ole kohe kindlasti parimad bang-for-the-buck. /r/airsoft uurides leiad isegi, et need ei ole ka kõige parema kvaliteediga, mõtekam oleks ühendust võtta siit foorumist kellegi kogenenumaga sellel alal ja panna sama hinna eest parem relv kokku.
Mul on tunne, et sa ei tea päris hästi, millest sa räägid. Nõustun, et tegu ei ole hinnasuhtelt kuigi odava töödanguga kuid kvaliteedi koha pealt ei nõustu üldse. Novrich tuning kit on sisult EdGi toodang (n-ö rebranded), ehk siis sniprite maailmas on tegu täieliku tipptoodanguga. EdGi täpsustorud on legendaarse kvaliteediga ja kogu see silindri kit on materjali ja viimistluse suhtes täielik overkill (silinder tehtud ülitugevast terasest, poleeritud peegelsiledaks nagu ka täpsustorud ning ühest tükist, mis muudab selle tugevamaks kui mistahes teised pakutavad silindrid).

268
Üldine jutt / Re: Lubatud laskekiirus vs tegelik
« on: September 19, 2016, 15:24:22 »

Need teibiribad on toredad, aga neid saab samamoodi ise ehituspoest osta. Pädevam lahendus oleks seerianumbritega väike andmebaas luua - iga lipik/teip/märgis omab seeriakoodi, mis on Excelis seotud relva omanikuga ja eelnevate tulemustega. Saab kiirelt ja lihtsalt ka põllul kasutada nutitelefonis, võimalik ka jagada näiteks GoogleDocs keskkonnas vms lahendusega.

Jah, lisab bürokraatiat ja mängukorraldajate vahel süsteemi jagamine oleks ilmselt keeruline, aga looks süsteemse lähenemise. Antud vormi esitamist võib mängukorraldaja ka enne mängu kohustuslikus korras nõuda ja eeltöö kodus ära teha - mängu eel vaja sisse kanda ainult mõõdetud numbrid ja märgistus.

Nagu reaalselt! Kui isegi praegu ei jõua korraldajad kõiki inimesi ära chronoda ja heal juhul teevad pistelist kontrolli siis mingite exceli tabelite vorpimine ja serianumbritega jamamine tähendaks seda, et varsti ei viitsi enam keegi midagi korraldada. See oleks täiesti mõttetu ülereguleerimine ja mikromajandamine. Ma usun, et ükski korraldaja ei taha/viitsi sellise jamaga tegeleda . Ärge mõelge asju üle ja elage oma elu keeruliseks.

Märgistamine on hea selles suhtes, et märgistuse nõue tähendaks, et kõik peavad omi relvi kronoma. Kleepse saaks seega kasutada teadlike petjate välja sõelumiseks. Kui kellelgi on roheline kleeps ja on kahtlus, et ta relv laseb kõvemini ning tehakse pisteline kronomine ja lasebki kõvemini, siis on selge, et tegu on justnimelt tahtliku petja, mitte teadmatu isikuga. Sellevõrra oleks orgidel elu lihtsam.

Igasuguse kleepsumajanduse, seerianumbrite jms asemel on palju lihtsam korraldajal briifi ajal lihtsalt öelda, et kes ei tea kui kiiresti nende relv laseb siis tuleb ja chronob selle ära. Kui keegi seda teha ei taha ja ta relv lasebki kõvemini kui lubatud siis on asjaga lihtne. Jällegi, ärge mõelge mingeid ulme süsteeme ja plaane välja kui asjale on väga lihtne lahendus.

269
Üldine jutt / Re: Lubatud laskekiirus vs tegelik
« on: September 18, 2016, 15:29:26 »
Neid 120+ relvasid pole ilmselt väga palju. 20-30 inimesega mängudel vb jääb isegi nägupidi meelde, kel on sellised. Seetõttu märke eemaldamine oleks päris küsitav.
Hetkel siiski puudub reaalne kontroll ja tegelik ülevaade. Nagu enne siin mainitud sai, siis kaks reaalset varianti on vedru vahetamine ning lühema toru panek. Esimene on päris suur lammutamine, teine natuke pisem lammutamine.
Ehk siis jõuame tagasi selleni, et märgistamise teema on täiesti mõttetu, sest väikestel mängudel jäävad sellised inimesed nagunii nägupidi meelde ja suurtel mängudel oleks märke eemaldamine anonüümsuse tõttu lihtne. Vedru vahetamine QC mehhanismiga gearboxi puhul minuti küsimus, toru vahetamine enamasti samas ajaraamis (koos hopi kojaga). Ehk siis, kes tahab, see petab nagunii, vahet ei ole, palju kontrollid. Sellistel puhkudel aitabki GM chronoga ning kui on tahtlik reeglite eiramine siis mängult eemaldamine ja tulevastele mängudele mitte lubamine.

270
Üldine jutt / Re: Lubatud laskekiirus vs tegelik
« on: September 18, 2016, 11:04:44 »
Lõpuks juhtub see, et varsti joostakse metsa all selliste relvadega ringi.


Teemasse ka. Minu hinnagul on see märgistamise teema täiesti mõttetu. Esiteks see, kes tahab petta, teeb seda nagunii, ei ole just raske seda 1cm suurust isoleerpaela juppi eemaldada või asendada mingi muu värviga, et muuta oma relv "legaalseks". Teiseks, nii väikest märgistust ei ole nagunii näha, ehk siis toimub sama tegevus, mis tavaliselt kahtluse korral (ja võimalusel soovitakse ikkagi üle chronomist). Kuna tihti ei suudeta isegi tiimi käepaelu eristada siis selleks, et märgistus relval nähtav oleks, peaks see olema midagi sellist nagu ülemisel pildil ja olgem ausad, mitte keegi ei tahaks midagi sellist.

Lühidalt. Piisab sellest, et kõik relvad üle chronoda (kui on piisavalt vähe inimesi) või siis teha pistelist kontrolli (kahtluse korral on ju alati võimalik GM paluda asi üle kontrollida). Kõik ülejäänu on mõttetu mikromajandus.

Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20