Tavafoorum > Projektid

Polarstar ja teised HPA süsteemid

(1/7) > >>

Bjorn:
Nagu lubatud siis pikem teema värskelt omandatud Polarstar Fusion Engine kohta. Minule teadaolevalt on see teine isend Eestis. Esimese õnnelik omanik on Aiku.

Sissejuhatus teemasse on siin foorumis olemas: http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=139.msg3704#msg3704

Esimene kiire videoülevaade Aiku relvast:
Aiku PolarStar Fusion Engine M4


Küsimus jääb, et miks peaks tahtma ballooni ja voolikuga ringi joosta?
Minule isiklikult meeldib neli põhilist punkti Fusion Engine (FE) juures, mida AEG stiilis relvast välja ei saa võluda ükskõik mis juppide juures.


* Kõik sätted on ise regullitavad. Laskekiirus, lasketihedus, torupikkusele vastav õhu hulk, ettesöötmine (nozzle liikumise aeg) jne
* Töökindlus, mis ei sõltu lasketugevusest. FE kuluosadeks loetakse o-rõngaid (soovitav vahetada 25k lasu järel) ning solenoidi (räägitakse ca miljonist lasust). Sealjuures ei ole vahet kas lased 100 või 150-170m/s. Ainult õhukulu suureneb ning seetõttu saad balloonist vähem laske kätte
* Üksiklasu reaktsioon. Sellist üksiklasu reaktsiooni aega ei saa mitte ühestki automaadist kätte. See on tõesti 100% kohene. Ning airsoftis see on tihtipeale alahinnatud väärtus. Rõhutakse tavalisest laskekiirusele, mitte reaktsiooni ajale.
* Summuti efektiivsus. Kuna kolbi ei ole, mis lajataks vastu silindri pead, siis ainuke heli on õhu liikumine. Seda suudab softi summuti väga edukalt maha võtta ja vaikseks teha. Polarstar sisuga on puhas rõõm summutit kasutada.
Suurimad miinused?
Eks ikka balloon ja voolik. Enamik USA mängijatest (kus Polarstar on väga levinud platvorm) lahendavad mure sedasi: balloon suurde camelback kotti ning seljapeale ja voolik alt otsast välja ning laskmiskäe alt läbi. Aiku on nüüdseks pea 2 aastat kasutanud samamoodi enda oma ning kinnitab, et ei ole probleemiks. Lisaks on võimalik lahendada ballooni mure ka "airstock" versiooniga: http://www.ampedairsoft.com/Redline_Airsoft_AirStock_for_PolarStar_M4_s_p/rl-airstock.htm kuid ei leia, et see oleks mugavam või parem variant. Kallis hind ning väga väike laskude arv.


Install.
Kasutasin enda Lonex kere ning hakkasin vaatama, kuidas FE sisse istub. Polarstar ise kasutab VFC keresid relvade kokku panekul. Lonex vajab ühe nurga maha viilimist kere sees. Peale seda läks FE peaaegu murevabalt sisse.

Tuleümberseadurist veidi tagapool oli serva maja vaha võtta.


Lisaks oli mul sama probleem, mis paljudel teistel kasutajatel: FE ei istunud 100% tsentreeritult välistoruga. Seda muret ei tule ette ainult FE, vaid ka tavaliste gearboxidega, kuid see on üldiselt mure, millele tähelepanu ei pöörata. Lahenduseks oli metallplaadi liimimine küljepeale, mis hoidis täpselt õiges kohas horisontaalselt. Vertikaalselt sai regullida tagant kaba poldiga ning püstolkäepideme poltidega paika.



Polarstar Fusion Engine Ver.2 GEN3 koos kontrolleriga



Veidi sisu



Lonex keres sees



Balystic HPR800 regu http://www.powair6.com/en/fusion-engine-regulator/2083-balystik-hpr800-regulator-with-challenge-line.html



Balloon, regu, voolik, kiirliitmik (sulgeb automaatselt õhuvoolu, kui relva tagant lahti ühendada)

andreas:
Teeb meele natuke kadedaks küll :)

Mis tulevikuplaanid sul relvaga on, mis raskusega kuuli laskma hakkab ja mis kiirusega, tuleb DMR või 120m/s piires automaat?

andres:
Paneks omaltpoolt veel 2 sellist ebamugavat miinust.1.Balloni laadimine,seda igamees kodus ei tee.2.Mängus lihtsalt relva maha panna ei saa(muidugi kui ühendad voolikust lahti siis ikka).Kuna ise mängisin eelnevalt aastaid paintballi siis olen proovinud seda voolikuga ühendust.Ning räägin enda kogemusest!Aikut pole see häirinud.Nii,et see nr 2 on maitse asi.

Kui kõik tehtud ja summa kokku löödud siis äkki jagad?

Bjorn:
Andreas - tulin just testlaskmistelt. CQB 300mm toruga 120m/s setupiga lasi 65m efektiivset, mis minu raamatus on mycke bro! (reaalselt mõõdetud distants, mitte silma järgi). 455 toruga SPR ülemine osa tõrkus hop ning ei saanud jooksma nii nagu tahtsin, olenemata kiirusest.

Tuleviku plaan: kui BBwarz 0.4g ja 0.43g on midagi väärt, siis üritab paar testpakki neid sebida Eestimaa pinnale. Kui korraliku kvaliteediga raske kuul saadaval, siis on mõtet tõsisemalt SPR ülemise osaga tegeleda ning selle suunitlusega arendada.

Terminaatorile tuleb hetkeseisuga CQB setup 120m/s.



Andres - jah ballooni täitmine jäi välja esialgsest. Üritan selgusele jõuda ise, kus ja kuidas ning kui palju kulub. Praegu ühe korra täitmas käinud. Fakt on see, et kodus niisama ei saa täita.

Kuna olen pea alati relva rihma otsas kandnud, siis see ei mõjuta mind. Väga väga harva, kui relva täiesti käest olen pannud.

Stay tuned, panen testlaskmiste videod kokku ja vaatan kas miskit head peale ka sai.

Bjorn:
Video esimeselt lasketestilt. SPR ülemine osa tahab veel timmimist ning raskemaid kuule, et saavutada piisavat edu üle CQB esiosa.

Bjorn Polarstar Fusion Engine in Lonex intro and shooting test @50m

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version