Author Topic: Ise mängude korraldamine  (Read 1506 times)

Offline vanakaru

• Tavakasutaja
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #15 on: November 20, 2019, 09:34:01 »
Just hakkas huvitavaks minema. Kes seekord bänni saab!? Avan dotalisaatori...

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #16 on: November 20, 2019, 11:12:53 »
Margus.

Viimase lause esimese poolega ma sinuga nõus ei ole. Mängukorraldaja VASTUTAB oma korraldatud mängu sujumise eest. Loomulikult oleneb mängu kvaliteet paljuski mängijatest, kuid eeldused heaks mänguks tekitab ikkagi mängu korraldaja. Hea mängu korraldaja tuleb varem kohale, kontrollib ala turvalisust, tagab sujuva parkimise suurema mängu korral, turvaala relvade testimiseks, tekitab prügipaneku kohad, samuti kontrollib et briifingul midagi olulist rääkimata ei jääks, vastab küsimustele adekvaatselt ning lahendab probleeme käigult, jälgib, et kõiki ja eriti ohutusreegleid järgitakse ning vajadusel on probleemide lahendamisel resoluutne, samuti peale mängu vaatab et tema korraldatud mängust ei jääks maha prügi.
Kogu see asi kokku ongi korraldaja VASTUTUS. Tema kutsus rahva kokku ja tema ka vastutab.

Parimat

Harald

Eks parem ongi asjad lahti rääkida, et ise ja teised teaksid vigu vältida.

Ma püüdsin oma kirjutises väljendada, et kõike siiski ei saa korraldaja ei üksi ega 20-e kohtunikuga juhtida ja vastutada. Ikka leidub erandeid kes tahtlikult või juhuslikult viivad mängu tasakaalu alla. Püüdsin selgitada, et parima mängu lootus on kui kõik mängijad ise on ka mõistlikud ja teevad hea mängu nimel koostööd korraldajaga, mitte ei looda, et korraldaja teeb kõik ära.
Ülejäänud aga on Haraldi vastuses hea õpetus igale korraldajale ja info neile, kes endiselt arvavad, et korraldamine on lühikese ajakuluga lihtne tegevus.

Mis puudutab Beivo kaebusse Haraldi emotsionaalussse, siis olen ka seda korra kogenud Hiiumaa mängul, kus poja juuresolekul lendas ta minuga kurjustama väga valjuhäälselt, minumeelest täiesti põhjuseta. Oli jah piinlik, kui kõik meid vaatasid.
Minu vaikne ja rahulik vastus ei rahuldanud üldse teda.

Selline käitumine pole üldse õige ja ma ei saa aru sellisest probleemi lahendamisest. Siin palun lugeda minu eelmise postituse neljandat punkti ja mäng on sõbralikum.

Soovin siiski Haraldile edu ja jaksu oma vajaliku töö tegemisel ja rahulikumat närvi!!!

Beivo – teed head vajalikku tööd. Tuletan meelde seisukohta – kõigi soovide järgi pole võimalik mängu teha...